Cisco, şirketi satın almalar yoluyla kurma konusunda bir üne sahip ancak gerçekten büyük olanlardan uzak durma eğilimindeydi. Bu sabah şirket satın aldığını duyurduğunda bu durum değişti. 28 milyar dolara atıldı.

Splunk ile, müşterilerin güvenlik tehditlerini daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için güvenlik işine iyi uyum sağlayabilecek bir gözlemlenebilirlik platformu elde ediyor, aynı zamanda şirketlerin sistem arızalarını anlamalarına veya geniş bir yelpazedeki sorunları gidermelerine yardımcı olmak gibi diğer sorunları çözmek için çok sayıda günlük verisini ayrıştırmasına da yardımcı oluyor. Girişimcilik sistemleri.

Anlaşmanın şartlarına göre Cisco, hisse başına 157 dolar gibi yüklü bir prim ödüyor. Hisse başına 52 $’lık haftanın en düşük seviyesinin 65 $ olduğunu ve bu yılın büyük bölümünde 80’lerin zirvesi ve 90’ların en düşük seviyelerinde gezindiğini düşündüğünüzde, bu Splunk hissedarları için büyük bir artış ve ağaç kesme devi için bir miktar rekabet olabileceğini gösteriyor. Şirketin en son piyasa değeri 20 milyar doların biraz üzerinde bulunuyor.

Tahmin edebileceğiniz gibi, her iki şirketin üst düzey yöneticileri, Cisco CEO’su ve yönetim kurulu başkanı Chuck Robbins ile yapılan anlaşmanın heyecanını yaşıyor ve bu anlaşmadaki yapay zeka açısına dikkat çekiyordu çünkü bu günlerde her zaman bir yapay zeka açısının olması gerekiyor, bu durumda güçlü bir yapay zeka açısının olması gerekiyor. siber güvenliğe odaklanın. “Birleşik yeteneklerimiz, yeni nesil yapay zeka destekli güvenlik ve gözlemlenebilirliği yönlendirecek. Robbins, yaptığı açıklamada, tehdit tespiti ve müdahalesinden, tehdit öngörüsü ve önlenmesine kadar her ölçekteki kuruluşun daha güvenli ve dayanıklı olmasına yardımcı olacağız” dedi.

Bu arada Splunk başkanı ve CEO’su Gary Steele, birleşen şirketlerin olasılıkları hakkında fışkırıyordu. “Cisco ile birleşmek, Splunk’un büyüme yolculuğunun bir sonraki aşamasını temsil ediyor; dünya çapındaki kuruluşların daha dirençli olmasına yardımcı olma misyonumuzu hızlandırırken, aynı zamanda hissedarlarımıza anında ve ilgi çekici değer sunuyor” dedi. Hissedarların bu anlaşmadan kesinlikle memnun olması gerekiyor.

Daha fazlası gelecek, bu bir kırılma hikayesi…genel-24