Eğer Kader 2 Bağlantı kesintileri ve hata kodları son zamanlarda oyun sürenizi kesintiye uğratıyor, yalnız değilsiniz ancak Bungie bunların güncellemelerin kullanıma sunulmasından kaynaklanmadığını doğruluyor. Bunun yerine, çok oyunculu uzay FPS oyununun geliştiricisi, Destiny 2’deki bu sorunların, oyunun altyapısı üzerinde “ek baskı” oluşturan kötü niyetli DDoS saldırılarının sonucu olduğunu söylüyor.

DDoS (dağıtılmış hizmet reddi) saldırıları, bir kişinin veya grubun bir sunucuya, hizmete veya ağa birden fazla kaynaktan gelen trafik akışını göndererek bunaltmaya çalışmasını içerir. Bu biraz dijital trafik sıkışıklığına benziyor; Hedeflenen sunucuya aynı anda yeterli sayıda ping göndererek, hattı tıkayabilir ve soruna, kesintiye ve hatta normal kullanıcılar için işlevsellikte geçici duraklamalara neden olabilir.

‘Bungie Help’ hesabı, Twitter/X’te Destiny 2’de son birkaç gün içinde “hata kodlarında ve bağlantı kesintilerinde ani artış” yaşandığını doğrulayan bir gönderi paylaşıyor. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Ekip, bu hata kodlarının son üretim sorunu için kullanıma sunulan planlanan düzeltmelerle ilgili olmadığını ve bunun yerine DDoS saldırılarının bir sonucu olduğunu doğruladı.” Belirtildiği gibi bağlantı kesintileri, oyunu geçen hafta saçma bir kaosa sürükleyen Destiny 2 işçiliği istismarını düzeltmek için sunulan güncellemelerden kaynaklanmıyor.

Tipik olarak Bungie’yi vuran kişiye ait olan söz konusu hata kodları, Gelincik, Arı, Frenk Üzümü, Hindistan Cevizi ve Kırkayak hata kodlarını içeren tam bir atıştırmalık ve yaban hayatı maiyetini içermektedir. Bungie şunu ekliyor: “Ekiplerimiz oyunun bütünlüğünü sağlamak için hızla çalışırken ve gelecekteki kararlılık iyileştirmeleri için yol haritamızı uygulamaya devam ederken, oyuncularımıza gösterdikleri sabır için teşekkür etmek istiyoruz.”

Ekip şöyle devam ediyor: “Genelde bu tür saldırıları onaylamasak ve genel oyun güvenliği nedenleriyle gelecekte bunu planlamasak da, oyuncularımızın artan baskıyı yöneticilerimize iletmesinin doğru şey olduğuna inanıyoruz.” son koşullar göz önüne alındığında sistemler. Trafiğin birçok farklı kaynaktan gelmesi nedeniyle, DDoS saldırılarının doğası gereği çözülmesi veya önlenmesi genellikle oldukça zor olabilir; dolayısıyla Bungie’nin mümkün olan en kısa sürede istikrarı yeniden sağlayabileceğini umuyoruz.

Hiçbir ücretsiz öğeyi kaçırmadığınızdan emin olmak için en yeni Destiny 2 amblem kodlarını kontrol ettiğinizden emin olun ve en son geri dönen mücadelede karanlıkta hayatta kalmanıza yardımcı olacak Destiny 2 Crota’s End baskını izlenecek yollarımızı inceleyin.oyun-2