Donanma pilotları, artık meşhur olan “tic tac” olayında su üzerindeki UFO’ların videolarını çekti. Kredi bilgileri: Savunma Bakanlığı

Çok beklenen NASA’nın UFO’larla ilgili raporu kamuoyunu büyüleyen ve askeri güvenlikle ilgili endişelere yol açan açıklanamayan olayların daha iyi izlenmesi ve bilimsel olarak anlaşılması çağrısında bulunuyor.

NASA tarafından toplanan bilim adamları ve hükümet yetkililerinden oluşan panel, askeri pilotlar da dahil olmak üzere bireylerin gökyüzünde ne gözlemlediklerini anlamanın yolları üzerinde yoğunlaştı.

Ancak UFO raporları aynı zamanda gizemli nesnelerin denize gömüldüğüne dair anlatımlarla da doludur. CNN tarafından edinilen bir video ve 2021’deki diğer haber istasyonları.

Kuzeydoğu deniz ve çevre bilimleri profesörü Brian Helmuth, bunda şaşılacak bir şey yok, diyor.

UFO’lar “uzmanlık alanımın çok dışında” olsa da, okyanusların engin gizeminin onları bir nevi gezegenin son sınırı ve Dünya’da olup bitenleri gözlemlemek için mükemmel bir görüş noktası haline getirdiğini söylüyor.

“Dünya gibi yabancı bir gezegeni araştırıyor olsaydım, kesinlikle başlayacağım yer okyanus olurdu. Okyanus, Dünya üzerindeki yaşam alanının ve canlı organizmaların büyük çoğunluğunu oluşturmakla kalmıyor, aynı zamanda tek bir türün, yani insanların da nispeten az yaşadığı bir yer. Helmuth, “Bu, gezegeni yok etme niyetinde gibi görünüyor” diyor.

“Gözlemlemek için harika bir yer olurdu.”

Helmuth, Perşembe günkü raporu yayınlayan 16 üyeli NASA panelinin “aynı zamanda NASA’da 18 yıl geçirmiş bir oşinograf” olan Paula Bontempi’yi de içermesinin mantıklı olduğunu söylüyor.

“Kendisi alanımızda son derece saygı görüyor ve birçok açıdan bu komite için ideal kişi” diyor.

Astrofizikçi David Spergel liderliğindeki panelde yer alan bilim insanları ve uzmanlar, algılanan olguya sansasyonel değil bilimsel bir yaklaşım getirilmesi çağrısında bulundu.

Bilinmeyen ve belgelenmiş olayları ayırt etmek için yapay zeka ve makine öğrenimini, gökyüzünü gözlemlemek için yer sensörlerini ve veri toplamak için kitle kaynak kullanımını önerdiler.

NASA’nın Perşembe günü düzenlediği basın toplantısında yetkililer, fenomenle ilgili çalışmaları yürütmek üzere kimliği belirsiz bir araştırma direktörünün atandığını da duyurdular.

Bütün bunlar, hükümetin ve bilim adamlarının son yıllara kadar UFO olgusunu resmi olarak küçümsemesinden çok uzak.

UAP nedir?

Hükümetin konuyla ilgili resmi duruşundaki çatlaklar, ulusal güvenliğe tehdit oluşturabilecek UFO’ları tespit etmek üzere Savunma Bakanlığı’nın Tüm Alanlarda Anomali Çözüm Ofisi’nin kurulmasıyla ortaya çıktı.

AARO’nun 2022’deki oluşumu, UFO’ları araştırmaya yönelik gizli bir Savunma Bakanlığı programını ortaya çıkaran ve dünyaya, görünüşte akıllara durgunluk veren hız oranlarında seyahat eden oval bir nesne tarafından manevralarla geride bırakılan Donanma savaş pilotlarının gizliliği kaldırılmış bir videosunu gösteren, New York Times’ın gişe rekorları kıran hikayesinden beş yıl sonra geldi. .

2022 yılına gelindiğinde, fenomenin kısaltması, tanımlanamayan uçan cisim anlamına gelen UFO’dan (halk arasında hâlâ popüler olan bir terim) tanımlanamayan hava fenomeni için UAP’ye resmi olarak değiştirildi.

Ancak aynı yılın Aralık ayında Pentagon yetkilileri, “UAP’nin kapsamını batık ve ortam ötesi nesneleri içerecek şekilde” genişletmek için terminolojiyi tanımlanamayan anormal fenomenler olarak değiştirdiklerini söyledi.

Derinlerin ‘canavarları’

Pentagon, “Havada, karada, denizde veya uzayda olsun, tüm alanlardaki tanımlanamayan olaylar, personel güvenliği ve operasyon güvenliği için potansiyel tehditler oluşturmaktadır ve bunlar acil müdahalemizi gerektirmektedir” dedi.

NASA, UAP’lerin rapor edildiği sırada atmosferik ve diğer koşulların nasıl olduğuna dair veri sağlamak için Terra ve Aqua uydu görevlerinde dünya ve okyanus gözlem uydularında gelişmiş sensörlerin kullanılmasını önerdi.

İnsanlar denize açıldıklarından beri, gizemli deniz canlılarıyla karşılaşıldığına dair raporlar var; bunların arasında, 1970’lerde bir firkateynin bilinmeyen bir süper dev kalamar türü tarafından saldırıya uğradığı iddiaları da var.

Helmuth, “Birçok açıdan, okyanusun büyük bir kısmı hâlâ bilinmiyorken, nesnel olarak ‘dışarıda canavarların olduğu’ dönemden o kadar da uzakta değiliz” diyor.

Bilim insanları sürekli olarak 20 kollu dev deniz canlıları gibi yeni denizaltı yaşamını tespit ediyor. Antarktika’nın çilek tüyü yıldızı.

Helmuth, en yeni UAP araştırmasının “çoğunlukla karasal, uzaylı olmayan fenomenler hakkında daha fazla ayrıntıya sahip olduğu ortaya çıksa bile, bu gezegende ve özellikle de okyanusta keşfedilecek o kadar çok şey var ki, kesinlikle büyüleyici olacağını” söylüyor.

Northeastern Üniversitesi tarafından sağlanmıştır


Alıntı: ‘UFO’lar neden gökyüzünde olduğu kadar suda da takip edilmelidir (2023, 18 Eylül) 19 Eylül 2023 tarihinde https://phys.org/news/2023-09-ufos-tracked-skies.html adresinden alınmıştır.

Bu belge telif haklarına tabidir. Özel çalışma veya araştırma amacıyla yapılan her türlü adil işlem dışında, yazılı izin alınmadan hiçbir kısmı çoğaltılamaz. İçerik yalnızca bilgilendirme amaçlı sağlanmıştır.uzay-1