Qualcomm bir başka yonga seti olan Snapdragon 7s Gen 2 ile yeniden gündeme geliyor. Yeni yonga, orta sınıf telefonlar için özel olarak tasarlandı ve 4nm işlem teknolojisi kullanılarak üretildi.

Snapdragon 7s Gen 2, Qualcomm’un gelişmiş Kryo CPU’su ve Adreno GPU’su (grafik işlem birimi) tarafından destekleniyor ve şirketin Qualcomm Quick Charge 4+ teknolojisinden yararlanıyor.

Yeni yonga seti, kullanıcılara net fotoğraflar ve 4K HDR videolar çekme seçeneğinin yanı sıra Qualcomm Düşük Işık ile gelişmiş gece çekimleri yapma seçeneği sunmayı vaat eden özel bir Qualcomm Yapay Zeka Motoru ile birlikte geliyor.

Spesifik olarak, Snapdragon 7s Gen 2, 2,4 GHz’e kadar saat hızına sahip dört performans çekirdeğine ve 1,95 GHz’e kadar saat hızına sahip dört verimlilik çekirdeğine sahiptir. Ek olarak yonga seti, 144 Hz yenileme hızına sahip FHD+ ekranların yanı sıra Sıfır Deklanşör Gecikmesi ile 30 fps’de 16 MP’ye kadar üçlü kamerayı, Sıfır Deklanşör Gecikmesi ile 30 fps’de 48 MP’ye kadar (veya 64 MP ikili) tek kamerayı ve 200 MP’ye kadar fotoğraf çekimini destekler .

Qualcomm’un yeni yonga seti, 5G mmWave ve 6 GHz altı, bağımsız ve bağımsız olmayan modlar, FDD ve TDD (en yüksek indirme hızı 2,9 Gbps) özelliklerine sahip Snapdragon X62 5G modemle birlikte geliyor.

Snapdragon 7s Gen 2 yonga setinin diğer öne çıkan özellikleri arasında HDR oyun (10 bit renk derinliği), OpenGL ES 3.2, OpenCL 2.0 FP ve Vulkan 1.3 desteğinin yanı sıra tüm tipik bağlantı özellikleri yer alıyor: GPS, Glonass, BeiDou, Galileo, NavIC ve QZSS.

Son olarak, Qualcomm’un Snapdragon 7s Gen 2 modeli, 3200 MHz’e kadar LP-DDR5 belleği, 2133 MHz’e kadar LP-DDR4X belleği ve UFS 4.0 depolamayı destekler.

Maalesef Qualcomm önemli bir bilgiyi atladı. resmi duyuru: kullanılabilirlik. ABD merkezli şirket, Snapdragon 7s Gen 2 yonga seti ile donatılmış ilk cihazların ne zaman piyasaya sürüleceğini belirtmedi ancak tahminde bulunmamız gerekirse bunun yıl sonuna kadar gerçekleşmesi gerekiyor.telefon-1