Büyük Xbox sızıntısı, Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer’ın Nintendo’yu satın almanın nasıl bir “kariyer anı” olacağını tartıştığı bir e-postayı ortaya çıkardı. Aynı e-postada Spencer, potansiyel satın alma hedefleri olarak Warner Bros. Interactive ve Valve’den de bahsetti.

Bu, Microsoft’un en azından Bungie, Square Enix ve Sega’yı satın almayı düşündüğünü gösteren gün ışığına çıkan daha önceki belgelerin ardından geldi.

Şimdi oynuyor: Starfield Video İncelemesi

Tarafından yeni keşfedilen e-postada SınırSpencer, 6 Ağustos 2020 tarihli bir e-posta zincirinde Microsoft pazarlama yöneticileri Takeshi Numoto ve Chris Capossela’ya “rastgele düşünce” konulu yanıt veriyor. Spencer, Nintendo’nun “oyun alanında bizim için en önemli varlık” olduğunu söyledi.

Spencer, Nintendo’nun liderlik ekibiyle iki şirket arasında “daha sıkı bir işbirliği” konusunda “çok sayıda görüşme” yaptığını söyledi. “Eğer herhangi bir ABD şirketinin Nintendo ile şansı varsa, biz muhtemelen en iyi konumdayız” diye ekledi. Microsoft ve Nintendo yakın zamanda, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alması kapanırsa Call of Duty’yi Nintendo’ya getirmek için 10 yıllık bir anlaşmaya vardı.

Ama Nintendo’nun tamamen satın alınması mı? Eğer gerçekleşirse, yakında gerçekleşeceğine dair bahse girmeyin.

Spencer, kısmen Nintendo Switch’in büyük başarısı sayesinde Nintendo’nun “büyük bir para yığınının üzerinde durduğunu” ve Microsoft tarafından satın alma fikrine açık olmayabileceğini kabul etti. Ancak Spencer, eski bir Microsoft Yönetim Kurulu üyesinin şunları kaydettiğini belirtti: Mason Morfit Spencer, ValueAct’te Nintendo hisselerini satın aldığını ve bunun “bizim için fırsatlar yaratacağını” söyledi.

Son olarak Spencer, Nintendo satın alma fırsatının asla gerçekleşmeyebileceğini söyledi. Spencer, Morfit ile bir tür katılımın “katalizörü” olmadan şunları söyledi: “Nintendo ve MS’in yakın vadede karşılıklı olarak kabul edilebilir bir birleşmesine yönelik bir açı göremiyorum ve düşmanca bir eylemin iyi bir şey olacağını düşünmüyorum. hareket edin, bu yüzden uzun bir oyun oynuyoruz.”

Ancak Spencer, Microsoft Yönetim Kurulu’nun Nintendo ve Valve hakkında “tam bir yazı” gördüğünü belirterek, Microsoft Yönetim Kurulu’nun “benim gibi fırsat ortaya çıkarsa her iki konuda da tamamen destekleyici” olduğunu belirtti.

Spencer ayrıca Microsoft’un o dönemde Warner Bros. Interactive ve ZeniMax’ı satın almak için “oldukça aktif” görüşmelerde bulunduğunu da anlattı. ZeniMax anlaşması, Microsoft’un şirkete 7,5 milyar dolar ödemesiyle sonuçlandı, ancak Warner Bros. Interactive (şimdi Warner Bros. Games) için bir anlaşma sağlanamadı.

Büyük Xbox sızıntısı aynı zamanda bir Xbox taşınabilir cihazının, orta nesil bir Xbox konsolunun ve bunun ötesindeki gelecekteki konsolların yanı sıra yeni nesil konsollar için Red Dead Redemption II ve Dishonored 3 gibi habersiz oyunların resimlerini de ortaya çıkardı. Bu belgelerin güncelliğini yitirmiş olabileceğini ve Microsoft’un mevcut planlarını temsil etmeyebileceğini belirtmekte fayda var. En son gelişmeler için GameSpot’u tekrar kontrol etmeye devam edin.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde yer alan herhangi bir şeyi satın almanız durumunda GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1