Tanıdık görünen ve hafifçe güncellenen Apple Watch Series 9’u bu Cuma dünya çapındaki mağazalara girer girmez alıp almamanız gerektiğinden emin değilseniz, bekleyip Garmin’in en yeni Android ve iOS uyumlu modellerine göz atmak isteyebilirsiniz. akıllı saat.

Hayır, aslında sadece birkaç hafta önce tanıtılan inkar edilemez derecede güzel ve etkileyici özelliklerle dolu Venu 3 ve Venu 3S’den bahsetmiyoruz; bunun yerine, 20 Eylül’de yarın gün ışığına çıkması beklenen tamamen yeni bir Vivoactive 5 modelinden bahsediyoruz. Oldukça şık, çok yönlü ve güçlü bir şey üretme yeteneğine sahip bir şey istiyorsanız, erken Seri 9 satın alımınızı yeniden düşünmenizi sağlamak için fazla şarjlar arasında daha yüksek dayanıklılık puanları.

AMOLED ekrana sahip ağır bir pil

Toplanan ve muhtemelen doğru olan içeriden alınan bilgilere göre Fransa’da Dealabs tarafından yayınlandı (buraya tercüme edildiVivoactive 5’in resmi duyurusu öncesinde bu kötü çocuk, “akıllı saat modunda” tek şarjla ışıkları 11 güne kadar açık tutabilecek.
Bu sayıyı kolayca gölgede bırakabilecek çok sayıda Garmin cihazı olsa da, 11 gün, mevcut Vivoactive 4’ün vaat ettiği 8 günlük maksimum özerklik süresine göre önemli bir yükseltme anlamına gelecektir. İnanılmaz bir şekilde, Vivoactive 5 aynı zamanda selefinin oldukça gelişmiş özelliklerini de geliştirecek gibi görünüyor. Normalde pil ömrü üzerinde olumsuz bir etki yaratmasını beklediğiniz, en son teknolojiye sahip AMOLED teknolojisine sahip ilkel transflektif piksel içi bellek (MIP) ekran.

Her nasılsa, burada durum böyle olmayacak ve Garmin Vivoactive 5’in, GPS’inizi her zaman etkin tutsanız bile, Vivoactive’deki 18 saatten atlayarak kesintisiz olarak 21 saate kadar açık kalabileceği bildiriliyor. Benzer bir kullanım senaryosunda 4.

Venu 3 ile karşılaştırıldığında bunlar biraz daha düşük rakamlar, ancak bu çok önemli bölümde Apple ve Samsung gibi rakip markaların en iyi akıllı saatlerini kesinlikle ezecek kadar yüksekler.
Tek boyutlu 42 mm Vivoactive 5’teki şüphesiz yüksek kaliteli AMOLED dokunmatik ekran, görünüşe göre diyagonal olarak 1,2 inç boyutunda olacak ve 390 x 390 piksel çözünürlüğe sahip olacak ve bu sayılar tanıdık geliyorsa bunun nedeni muhtemelen 41 mm Venu 3S’den “ödünç alınmıştır”.

Dünyadaki tüm sağlık sensörleri uygun fiyata

Tamam, kabul edelim ki, Garmin’in bir sonraki büyük Apple Watch alternatifinin (son Apple Watch rakibi gibi) şık bir EKG’si ve hatta düşme algılama teknolojisi olmadığı göz önüne alındığında bu biraz abartı. Bir vücut sıcaklığı sensörü de eksik, ancak muhtemelen Vivoactive 5’in birkaç önemli zayıf noktası yerine birçok önemli güçlü yönüne odaklanmalıyız.

Bunlar, kişiselleştirilmiş uyku koçluğundan uyku algılamaya, kalp atış hızı değişkenliğine, rehberli meditasyon uygulamalarına, ihtiyacı olanlara yardımcı olacak tekerlekli sandalye moduna ve güne başlamak için sabah raporuna kadar Venu 3 ve Venu 3S ile sunulan tüm kullanışlı özellikleri ve yetenekleri içerir. sağ ayak üzerinde durmanın yanı sıra vücut pili enerji izleme, tüm gün stres takibi, kan oksijen doygunluğu teknolojisi, yerleşik spor uygulamaları, Garmin Coach desteği vb. dahil olmak üzere halihazırda Vivoactive 4’te bulunan her şey.

Bu, en azından Fransa’da öncü fiyat noktasını korumak için inanılmaz derecede eğimli bir akıllı saat için kesinlikle uzun ve etkileyici bir sağlık ve fitness takip araçları listesi. Bu neredeyse kesinlikle Garmin Vivoactive 5’in ABD’deki Vivoactive 4 ve 4S ile aynı 350 dolara mal olacağı, ayrıca paslanmaz çelik çerçeve yerine alüminyum ve bir dizi farklı renk kombinasyonuna sahip olacağı anlamına geliyor.

Toplamda, siyah, beyaz, mavi ve mor gibi kasa tonlarını gri, yumuşak altın, metalik mavi ve metalik orkide çerçevelerin yanı sıra siyah, beyaz, mavi ve mor ile eşleştiren, dünya çapında yakında piyasaya sürülmesi beklenen dört model var. mor silikon kayışlar Amerika’da tam olarak aynı 349,99 $ önerilen fiyata.

İlginç bir şekilde, teknik özelliklerin ve özelliklerin bu olağanüstü derecede ayrıntılı listesine, yaklaşan Vivoactive 5’in sızdırılmış tek bir resmi veya render’ı eşlik etmiyor, ancak genel tasarımı, Vivoactive 4’ünkine büyük ölçüde benzer olarak tanımlanıyor, ancak birkaç belirgin farklılık dışında. Bahsi geçen ekran boyutu ve teknoloji değişikliğinin yanı sıra çerçeve malzemesi revizyonu da cabası. Şans eseri, bu şeyi çok yakında canlı olarak göreceğiz gibi görünüyor.telefon-1