Son birkaç günde Destiny 2 oynayan herkes muhtemelen oyunun varoluşundaki tartışmasız en büyük hatayla karşılaştı; oyuncular oyunu bozan silahlarla çılgına döndü. Özetle Destiny 2 oyuncuları, sahip olmaları gerekmeyen Egzotik avantajlara sahip özel efsanevi silahlar üretebileceklerini keşfetti. Uzun menzilli av tüfeği hasarı veren otomatik tüfekleri veya aşırı güçlü SMG’leri hayal edin ve Prometheus Lens’in kötü şöhretli lansmanına bir referans olan Laser Tag 2.0 olarak adlandırılan bir hafta sonu için mükemmel tarife sahip olduğunuzu hayal edin.

Bu, PvE’de oyuncular yüksek seviyeli saldırılar ve baskınlar yoluyla yollarını mahvederken eğlenceli bir deneyim yarattı ve diğer oyuncular rekabeti yerle bir etmeye başladığında PvP’de tam bir cehennem yarattı. Çok rağbet gören Igneous Hammer’ı sunan Trials of Osiris ve tamamlandığında ekstra ödüller veren Grandmaster Nightfall ile bu aktiviteler, boss’lar ve oyuncular arasında kolayca yol almak isteyen oyuncular tarafından çok daha fazla ilgi gördü.

Bu istismarın işe yarama şekli, oyuncuların üretim menüsünü açması, bir silah seçmesi ve ardından hızla başka bir silaha geçmesini içeriyordu. Bu, çerçevenin av tüfeği özellikleriyle çalışan el bombası fırlatıcıları gibi kendisi için tasarlanmamış avantajlar almasıyla sonuçlanacaktır. Bu, parmakların inanılmaz derecede hızlı olmasını gerektiriyordu ve PC oyuncularının gösterdiği gibi, Destiny 2’nin performansını olabildiğince yavaşlatmak için arka planda yoğun programlar çalıştırırken oyunun kare hızını 30 fps’ye düşürmek işe yaramış gibi görünüyordu.

Bungie, çözülmesi “karmaşık bir sorun” olarak nitelendirdiği bu istismara yönelik çok parçalı bir düzeltme üzerinde çalışırken, bu kaosun hafta sonu da devam etmesine izin verdi. 17 Eylül gecesi yayına giren ilk düzeltme, tüm hazırlanmış silahların donatılmasını devre dışı bırakan sunucu tarafı bir güncellemedir. Sonraki bir güncelleme, hazırlanmış silahların yeniden donatılmasına izin verecek, ancak “yasadışı” bileşenlere sahip sorun yaratan silahlar varsayılan durumuna sıfırlanacak.

“Kısa bir süre sonra yayına girecek olan çok sayıda güncellemenin ilkinde, çeşitli Egzotik ve Efsanevi çerçeveler ve hazırlanmış silahlardaki avantajlar geçici olarak devre dışı bırakılacak.” Bungie şunu paylaştı. Osteo Striga, Revision Zero, Dead Man’s Tale, Dead Messenger, Vexcalibur ve üç Egzotik sınıf kılıcın tümü devre dışı bırakıldı, ancak bu silahların işlenmemiş versiyonları hala kullanılabilir.

Buradaki umut verici nokta, Bungie’nin bu bakımı gerçekleştirmek için Destiny 2’yi çevrimdışına almasına veya sunucularını geri almasına gerek kalmayacağı ve oyuncuların değerli ilerlemesine mal olmayacağıdır. Bungie ayrıca, harici komut dosyası oluşturma ve ağ manipülasyon araçlarının kullanımı, yasaklama politikası kapsamında hâlâ yasaklanabilir suçlar olmasına rağmen, istismarı kullanan hiç kimseye karşı herhangi bir işlem yapmayacağını da doğruladı.

Diğer Destiny 2 haberlerinde, Efsanevi Parçalar Sezon 23’ten itibaren aşamalı olarak oyundan kaldırılıyor ve bir Destiny 2 hilecisinin oyunu bir daha oynamasına izin verilmesi yasal olarak yasaklandı.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde yer alan herhangi bir şeyi satın almanız durumunda GameSpot gelirden pay alabilir.

oyun-1