Bir sonraki Nintendo Direct’in söylentileri birkaç gündür ortalıkta dolaşıyor ve sonunda onay aldık. Bu sabah Nintendo, bir tweet aracılığıyla Nintendo Direct canlı yayınının 14 Eylül Perşembe günü saat 7:00 PDT/10:00 EDT/22:00 HKT’de yayınlanacağını duyurdu.

Tweet’e göre, bu Direct yaklaşık 40 dakika sürecek ve büyük ölçüde “bu kış” piyasaya sürülen oyunlara odaklanacak, bu da muhtemelen Aralık 2023 ile Mart 2024 arasında piyasaya sürülmesi planlanan oyunlar anlamına geliyor. Şu anda Nintendo’nun 2024 oyunları hakkında nispeten az şey biliyoruz. Henüz adı belli olmayan bir Peach oyununun gelecek yıl için planlanması planlanıyor ancak bunun dışında büyük N, ufukta ne olduğu konusunda sessiz kaldı.

Nintendo için başka neler olacağı açısından önümüzdeki birkaç ay çok önemli. Super Mario Bros. Wonder 20 Ekim’de, Super Mario RPG Remake ise 17 Kasım’da çıkıyor. En son yeni bir Super Mario Bros. oyunu aldığımızdan bu yana on yıldan fazla zaman geçti ve Super Mario RPG, kesinlikle çok sevilen bir oyundur. klasik Nintendo hayranlarına bolca nostalji.

Nintendo’nun Switch’in ötesindeki planları da şu anda söylentilerle dolu ama oldukça heyecan verici. Nintendo Switch 2’nin en son fısıltılarına buradan göz atabilirsiniz. Her zaman olduğu gibi, bunları bir miktar tuzla alın.

Nintendo’nun yarın açıklayacağı her şeyle ilgili haberleri takip etmek için MP1st’te bizi takip etmeye devam edin.

oyun-6