Bu yıl Redmi’nin 10. yılını kutluyoruz. Bu etkinlik için ellerinde bir Eylül sürprizi var ama kesin bir tarih belirtilmemiş (sadece “bu ay görüşürüz”). Çinli marka, Redmi Note 13 serisini sergileyecek ve şu anda en üst düzey modele odaklanıyorlar: Redmi Note 13 Pro+. Turboşarjlı bir Dimensity 7200 çipi ve 200 MP kamera sensörü içerecek. Note 13 Pro+’ın etkileyici özelliklerini sızdırdılar (daha doğrusu sundular). Weibo (aracılığıyla GSMArena). Bilgiler çok fazla ayrıntıya girmeden çip ve kamera gibi bazı temel özellikleri ortaya koyuyor. Ancak yaklaşan etkinliği “King Kong deneyimi” olarak adlandırırken oldukça cömertler.

Yani Redmi Note 13 Pro+’ın, MediaTek Dimensity 7200’ün güçlendirilmiş bir versiyonunu içerdiği söyleniyor ve bu da ismine başka bir kelime daha ekliyor: “Ultra” etiketi. orijinal 4 nm Boyut 7200 Şubat 2023 ortasında piyasaya sürüldü ve 8 CPU Cortex çekirdeği (2 × 2,8 GHz Cortex A715 ve 6 × 2,0 GHz Cortex A510), bir Mali G610 MC4 GPU, LPDDR5 RAM vb. içeriyordu.

“MediaTek Dimensity 7200 Ultra, MediaTek Dimensity 7200’ün biraz daha iyi bir versiyonudur, tıpkı MediaTek Dimensity 8200’ün biraz daha iyi bir versiyonu olan MediaTek Dimensity 8200 Ultra gibi”, ihbarcı Abhishek Yadav diyor X’teki (eski adıyla Twitter) bir gönderide.

Note 13 Pro+’ın öne çıkan diğer özelliği ise kamera sensörü: Samsung ISOCELL HP3 sensörünün “Discovery edition” adı verilen özel bir versiyonunu içeriyorlar. Samsung’un 200MP ISOCELL HP3’ü aynı zamanda Redmi Note 12 Pro+’da da bulunuyor, yani bu tam anlamıyla çığır açıcı bir şey değil. Elbette, yeni Redmi Note Pro+’tan önceki sürüme kıyasla daha iyi görüntüler bekleniyor ve bu da büyük olasılıkla özelleştirilmiş HP3 Discovery Edition sensörünün güncellenmiş Dimensity 7200 Ultra çipiyle ince ayarının yapılmasıyla sağlanacak.

Redmi’nin sosyal hesap kullanıcıları, yeni çip sensör kombinasyonunun fotoğrafları “daha hızlı” ve “daha iyi” çekeceğini iddia ediyor. Ayrıca dijital zoom cephesini de vurguluyorlar, ayrıca (iddiaya göre) bir
Xiaomi’nin kendi geliştirdiği fotoğraf algoritması: Note 13 Pro+’a gelişmiş bir bilgi işlem deneyimi getirmesi beklenen Imaging Brain teknolojisi. Bu teknolojinin Note 13 serisindeki diğer cihazlara mı uygulanacağını yoksa yalnızca Pro+ modeline mi özel olacağını görmek ilginç.

Yine kesin tarihler belirtilmedi ancak duyurunun eylül ayında gerçekleşmesi bekleniyor. Bu eylül büyük ihtimalle.

telefon-1