Gelecek bahar, Oni Basın Brenna Thummler’in çok satan E-Tablolar üçlemesinin ikinci bölümünü yepyeni lüks ciltli koleksiyoncu baskısı olarak yayınlıyor.

DELICATES: COLLECTOR’S EDITION, yeni kapak resmi, hayran çizimi, fotoğraf ve karanlık oda notları, karakter tasarımları, storyboard’lar, paskalya yumurtaları ve Thummler’ın kendisinden eğlenceli gerçekler dahil olmak üzere daha önce hiç görülmemiş içerikler içerecek. Sheets’teki olayların ardından gelen Brenna Thummler’in Delicates’i, uyum sağlamanın ve dışarıda bırakılanların ne anlama geldiğine dair güçlü bir hikaye. Görünmez hissetmenin nasıl bir şey olduğunu ve görülmenin önemini gösteriyor. Her şeyden önce, her şey karanlık göründüğünde yardım istemenin ve en çok ihtiyacı olanlara ışık tutmanın hikayesi.

Brenna Thummler, “Hassaslar Çarşafların şeklini alıyor ve ters yüz ediyor” dedi. “Birinci kitap Marjorie Glatt’ın iç mücadelesini incelerken, ikinci kitap onu kendi aklından çıkarıyor ve mücadelelere dışarıdan bakmaya zorluyor. Okurların zıt karakterlerin zihinlerine girmelerinin çok önemli olduğunu düşünüyorum, bu yüzden çeşitli bakış açılarından yazmayı seviyorum. Bunu yaparken hem birbirimizden ne kadar farklı olduğumuzu hem de ne kadar aynı olduğumuzu öğreniriz. Ve her ikisi de eşit derecede önemlidir.”

Marjorie Glatt’ın hayatı, ailesinin çamaşırhanesinde saklanan bir hayalet keşfettiğinden beri aynı değildir. Genç yaşta ölen ve artık elinde bir çarşaftan başka bir şey olmadan dünyayı dolaşmak zorunda kalan Wendell, çok geçmeden Marjorie’nin tek arkadaşlarından biri oldu. Ancak Marjorie sonunda okuldaki popüler çocuklar tarafından kabul edildiğinde, eğer onların gizli hayalet arkadaşını öğrenirlerse “ölü insanları gören ucube” olarak etiketleneceğinden endişeleniyor. Marjorie’nin Wendell’i yeni arkadaşlarından bir sır olarak saklama konusundaki ısrarı nedeniyle Wendell, kendisini olduğundan daha da görünmez hissetmeye başlar.

Eliza Duncan da kendini görünmez hissediyor. Kendisi hevesli bir fotoğrafçı ve hayaletleri bulma ve fotoğraflama konusundaki tutkulu ilgisi, okuldaki diğer tüm çocuklar tarafından “farklı” olarak etiketlenmesine neden oluyor. Sürekli dışarıda olan Eliza, kendisini bir hayalet gibi hissetmeye başlar. Marjorie’nin popüler çocuklar tarafından kabul edilmenin ödediği bedelle yüzleşmesi çok uzun sürmez. Arkadaşı Wendell’i kaybetmeye değer mi? Eliza’nın maruz kaldığı zorbalığın suçlusu kısmen o mu?

Oni Press Editörü Grace Scheipeter, “Brenna Thummler’in Çarşaflar üçlemesi, kaçırmak istemeyeceğiniz bir üçleme” dedi. “İkinci bölüm olan Narinler özellikle güçlü. Aynı anda hem yürek ısıtan, hem yürek burkan, tuhaf ve dokunaklı olan Delicates, dahil edilme ve kim olduğunuz için kabul edilme ihtiyacını karmaşık bir şekilde araştırıyor. Hem hayranlar hem de yeni okuyucular için bu dokunaklı hikayeyi, tüm kamera arkası bonus materyalleriyle birlikte yeni bir formatta deneyimleyecekleri için çok heyecanlıyım.”

Thummler’in çalışmaları hem eleştirmenler hem de çizgi roman topluluğu tarafından beğenildi. Sheets, Barnes & Noble’ın 2018’in En İyi Kitaplarından biri seçildi ve bunu, American Library Association 2021 Çocuklar için En İyi Çizgi Roman adaylığı ve 2021 Cybil Ödülü adaylığı da dahil olmak üzere Delicates’in övgüleri takip etti.

Kaynak: Basın Bültenioyun-4