Bu iddialı ve gerekli bir hedef. Hakkında konuşuyoruz Apple’ın taahhüdü 2030 yılına kadar %100 karbon nötr olmak. Yaklaşık 3 trilyon dolarlık bir şirketi nasıl yeşil hale getirirsiniz? Apple’ın çevre, politika ve sosyal girişimlerden sorumlu başkan yardımcısı Lisa Jackson, TechCrunch Disrupt 2023 sahnesinde bize katıldığında bu konu hakkında çok şey duyacağız.

“Sürdürülebilirliği Apple’da Temel Bir Değer Haline Getirmek” adlı Disrupt Stage oturumunda, eski EPA yöneticisiyle Apple’ın on yıl sonu hedefine nasıl ulaşmayı planladığı hakkında konuşacağız. Şirketin geri dönüşüm ve enerji verimliliği konusundaki çabaları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyoruz.

Teknolojik şöhretinizin üzerinde oturarak dünyanın en değerli şirketi olamazsınız ve Jackson son on yılını sürdürülebilirliği Apple’ın yörüngesindeki güneş haline getirerek geçirdi. Şirketin yenilenebilir enerji alanındaki yeniliklerini ve döngüsel bir tedarik zinciri oluşturma çabalarının yanı sıra topluluk odaklı çözümlerin iklim ve çevre konusundaki statükoyu nasıl bozabileceğini duymak için sabırsızlanıyoruz. Ve her zaman olduğu gibi bundan sonra ne olacağını bilmek istiyoruz.

Bir teknoloji devinin sürdürülebilirlik, yenilenebilir enerji ve iklim değişikliği konusundaki çabaları hakkında büyüleyici bir sohbet için 19 Eylül’de bize katılın.

Lisa Jackson: Apple, Çevre, Politika ve Sosyal Girişimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı

Lisa Jackson, iklim değişikliğini yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği yoluyla ele alarak, daha yeşil malzemeler kullanarak ve değerli kaynakları korumanın yeni yollarını icat ederek şirketin çevre üzerindeki etkisini en aza indirme çabalarını denetlemektedir.

Jackson aynı zamanda eğitim, ekonomik güçlendirme ve ceza adaleti reformu yoluyla beyaz olmayan topluluklara yönelik fırsatları genişleterek sistemik ırkçılığa karşı uzun vadeli bir taahhüt olan Apple’ın Irk Eşitliği ve Adalet Girişimi’ne de liderlik ediyor. Apple’ın eğitim politikası programından, ürün erişilebilirliği çalışmalarından ve dünya çapındaki devlet işleri fonksiyonundan sorumludur.

Başkan Barack Obama tarafından atanan Jackson, ABD Çevre Koruma Ajansı’nın yöneticisi olarak görev yapan ilk Afrika kökenli Amerikalıydı. Burada sera gazının azaltılması, havanın korunması ve su kalitesi, toksik kontaminasyona maruz kalmanın önlenmesi ve topluluklara çevresel desteğin genişletilmesi konularına odaklandı. Ayrıca o zamanki New Jersey valisi Jon S. Corzine’in özel kalemi ve New Jersey Çevre Koruma Departmanı’nın komiseri olarak görev yaptı.

Jackson çok sayıda ödülün sahibidir ve Waverley Street Vakfı, Tarihsel Siyahi Kolejler ve Üniversiteler Başkanlık Danışma Kurulu, Tulane Üniversitesi, Conservation International ve San Francisco Film Topluluğu ile Amerikan Film Enstitüsü’nün kurullarında görev yapmaktadır.

TechCrunch Disrupt 2023, 19-21 Eylül’de San Francisco’da gerçekleşecek. Geçiş kartınızı satın alın bu Cuma 23:59 PDT’de 400$ tasarruf etmek için.

Şirketiniz TechCrunch Disrupt 2023’e sponsor olmak veya fuara katılmakla ilgileniyor mu? Sponsorluk satış ekibimizle iletişime geçin: bu formu doldurarak.genel-24