Manyetik analog çubuklara sahip bir kontrol cihazı için yeni bir Nintendo patent başvurusuna ilişkin ayrıntılar ortaya çıktı ve bu, şirketin bir sonraki çevre biriminin (muhtemelen bir Switch 2’de) Nintendo Switch döneminin kötü şöhretli sürüklenme sorunlarından zarar görmeyeceğini öne sürüyor.

Video oyunu erişilebilirlik danışmanı Laura Kate Dale tarafından tespit edilen Nintendo, ilk olarak Mayıs ayında bir patent başvurusunda bulundu. ve başvuru 7 Eylül’de yayınlandı. Dale, “Garanti yok, ancak eğer bu Switch 2 içinse, bu, gelecek nesilde analog çubuk kayması sorunlarına son vermeli” diye tweet attı.

Daha çok Hall Etkisi kumanda kolu olarak bilinen bu kumanda kollarına bağlı küçük bir mıknatıs ve manyetik alan tarafından üretilen voltajı ölçen sensörler bulunur. Tipik olarak, Hall Etkisi joystick’leri potansiyometre kullanan geleneksel joystick’lerden daha dayanıklıdır ve daha uzun bir ömre sahiptir, çünkü bu joystick’teki kontaklar sonunda aşınır ve voltaj okumalarının değişmesine neden olarak joystick kaymasına neden olur. Hall Effect joystick’lerinin de zamanla yıpranabileceğini belirtmekte fayda var, ancak bunlarla karşılaştırıldığında genellikle çok daha uzun bir ömre sahipler.

Joy-Con sürüklenmesi, konsolun ilk piyasaya sürülmesinden bu yana Switch için önemli bir sorun oldu. Yıllar boyunca bu sorundan muzdarip olan oyuncularla ilgili çok sayıda hikaye ortaya çıktı; eski bir tamir merkezi çalışanı, bu kontrolörleri tamir etmekle görevlendirildi ve işten bunaldıklarını iddia etti. Nintendo, başlangıçta 2017 ile 2018 yılları arasında Joy-Con’larını postayla gönderen müşterilere yenilerini gönderdi ve şu anda Nintendo, hatalı Joy-Con’ları ücretsiz olarak düzeltiyor.

Nintendo, 31 Mart 2024’te sona erecek olan mevcut mali yılının bitiminden önce yeni bir Switch donanımının piyasaya sürülmeyeceğini doğrulamış olsa da, Switch’in halefi için teknoloji demolarının Gamescom’da kapalı kapılar ardında gösterildiğine dair söylentiler ortalıkta dolaşıyor. . Switch satıldı Dünya çapında 129,5 milyon adet Ve Amerika kıtasında 49 milyonve tüm zamanların en çok satan üçüncü konsolu olarak rahatlıkla emekliye ayrılacak gibi görünüyor.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde yer alan herhangi bir şeyi satın almanız durumunda GameSpot gelirden pay alabilir.

oyun-1