Bethesda gelecek yıl çıkacak Indiana Jones oyunu hakkında daha fazla konuşacak. Sorumlu yapımcı Todd Howard şu anda bu konu hakkında daha fazla şey söylemek istiyor ancak buna izin verilmiyor.

bir Esquire’la röportajHoward, Machine Game’in yaklaşan Indiana Jones projesine kısaca değindi. Howard, “Ben dev bir Indiana Jones hayranıyım. Video oyunlarına benzersiz bir şekilde getirilebilir” diye açıklıyor. “Oyun çok açık: bir şeyler keşfediyorsun. Bu onunla ilgili. Peki oyunu oynuyorsan, sadece izlemek yerine gerçekten oynadığını nasıl hissediyorsun?”

Röportajın sonunda “Gelecek yıl konuşacağız” dedi.

Röportajda ayrıca Howard’ın en sevdiği Indian Jones macerasının Raiders of the Lost Ark olduğundan da bahsediliyor. 2009’da Lucasfilm’e bir Indiana Jones oyunu teklif etti ama o zamanlar işler yolunda gitmedi. Artık Disney arkasını kolladı ve Howard bunun farklı türlerin bir “karma” olacağını belirtti. Howard, oyunun baş yapımcısı olmasına rağmen günlük olarak yer almıyor.

Indiana Jones oyununun çıkış tarihi henüz açıklanmadı. Ancak Bethesda bunun Microsoft’a özel olacağını, yani PC ve Xbox Series X|S’de olacağını doğruladı. Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasıyla ilgili FTC davası sırasında Bethesda’dan Pete Hines, Indiana Jones oyunu için Disney ile yapılan orijinal anlaşmanın birden fazla konsolu içerdiğini doğruladı. Microsoft, Bethesda’yı satın aldıktan sonra anlaşma yalnızca Xbox konsollarını kapsayacak şekilde değiştirildi.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde yer alan herhangi bir şeyi satın almanız durumunda GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1