Geçtiğimiz günlerde Apple’ın önümüzdeki iPhone 15 serisinde deri kılıfları dokuma tarzı kılıflarla değiştirme niyetine ilişkin söylentilerden bahsetmiştik. Artık teknoloji devinin Apple Watch Series 9 için kayışlarda da bazı şeyleri değiştirebileceğine dair yeni bir söylenti ortalıkta dolaşıyor.

Bloomberg’den Mark Gurman, X’te Apple’ın deriyi bırakıp Apple Watch kordonlarını tercih edebileceğini paylaştı. Bu, derisiz ürün hakkında konuştuktan sonra geldi iPhone 15 kasa sızıntıları. Daha sonraki bir güncellemede Gurman, Apple’ın deri stoğunu boşaltması nedeniyle Apple çalışanlarının Hermès bantlarında tatlı indirimler alabileceğini belirtti.

Bana Apple’ın geçen ay çalışanlarına Hermes deri aksesuarlarını (ve deri bağlantı bantlarını) %90’a varan indirimlerle sunmaya başladığı söylendi.” diye belirtiyor Gurman, bunu Apple’ın kalan son envanterini temizlemeye yönelik bir hamlesi olarak görüyor.

Her ne kadar Apple çalışanlarına yönelik indirimler genellikle bir ürün serisinin sona erdiğinin veya sonlandırıldığının sinyalini veriyor olsa da, Apple’ın Hermès gibi birinci sınıf bir markayla bağlarını tamamen kesip kesmeyeceği belirsiz. Şans eseri, Apple Wonderlust etkinliğine sadece bir hafta kaldığı için yakında daha net bir resme sahip olacağız.

Daha önce başka bir söylenti de Apple’ın deri kayışları değiştireceği yönündeydi. Apple Watch Serisi 9 dokuma kumaş malzemeli ve manyetik tokalı yeni bir Saat kordonu ile.

Deriden kumaş malzemelere geçiş, Gurman’ın çevre ve sürdürülebilirlik temalarının 12 Eylül etkinliğinde normalden daha büyük bir rol oynayacağını öngörmesine yol açtı. iPhone 15 serisi ve Watch Series 9’un yanı sıra yepyeni bir Watch Ultra.

Deri üretiminin oldukça yüksek karbon ayak izine sahip olduğu göz önüne alındığında, Apple’ın deriyle yollarını ayırma tercihi çevresel kaygılardan kaynaklanıyor olabilir. Şirket çevreye daha duyarlı olma konusunda taahhütte bulunuyor, bu nedenle deri aksesuarların durdurulması kendi değerleriyle uyumlu.

Ancak seçim gerçekten de deri kayışlardan ve kılıflardan tamamen vazgeçmeyi içeriyorsa, bu, derinin üstün kalitesini takdir eden birçok müşteriyi, özellikle de Hermès’ten hoşlananları hayal kırıklığına uğratabilir.

telefon-1