Odnoklassniki ekibi, günlük izleyicilerin neredeyse %90’ının kullandığı ana sosyal ağ hizmeti olan haber akışının yakında tamamen yeniden başlatılacağını duyurdu.


Midjourney sinir ağı tarafından oluşturulmuştur

Yeni yayın, Eylül ayı sonuna kadar Android ve iOS uygulamalarında, Odnoklassniki’nin masaüstü ve mobil sürümlerinde görünecek. Geliştiricilere göre güncelleme son 5 yılın en büyüğü olacak ve sosyal ağın kullanıcıların burada geçirdiği süreyi artırmasına olanak tanıyacak.Geliştiriciler, kullanıcıların içerik tüketimine odaklanarak, kaliteyi ve etkileşimi (görüntülemeler, abonelikler, tepkiler) artırarak feed’in algoritmalarını ve görünümünü değiştirdi. İçerikle etkileşime girmenizi engelleyen “ekstra” öğeler yeni akıştan kaybolacak. İçeriğin kendisi daha da yükselecek ve ana ekran daha kısa ve öz hale gelecektir.


Aynı zamanda, “Anlar” (kısa kaybolan fotoğraf ve videoların formatı) ve “Hobiler” hizmetleri, feed’in üzerinde tek bir blokta birleştirilecek. Kullanıcılar bunlar arasında kolayca geçiş yapabilir.

Akışta daha fazla önerilen içerik görünecektir. Ana yayının yanında bir “Öneriler” sekmesi görünecek, ona geçtiğinizde kullanıcı yeni yazarların ilginç yayınlarını bulacaktır. Ayrıca yayınların ve videoların ekranları açıldığında önerilen içerikler görünecektir.Feed’deki sıralama algoritmaları da değişecek. Kullanıcı daha yeni ve daha popüler telif hakkı içeriğine sahip olacaktır. Algoritmalar, içeriği sıralarken daha fazla faktörü hesaba katacak ve akıştaki gönderilerle ilgili kullanıcı eylemlerine bağlı olarak daha hızlı yeniden eğitilecek.genel-22