NEC'in Akıllı Şehir projesi bu Hint şehrinde hayata geçiyor

NEC Corporation’ın yüzde yüz iştiraki olan NEC Corporation India, Tirupati Smart City Corporation Limited için Hindistan’ın Tirupati kentinde en son Akıllı Şehir projesini başlattı.

Bu proje kapsamında NEC Hindistan, şehir genelinde BİT çözümleri uyguluyor ve Tirupati’de bir Şehir Operasyon Merkezi (COC) kuruyor. Entegre hizmetler ve Birleşik Komuta ve Kontrol Merkezi de dahil olmak üzere BİT çözümleri, gerçek zamanlı veri toplama ve analizini ve iki yönlü iletişimi kolaylaştıracak; bu da güvenlik, güvenlik, sağlık hizmetleri ve çevre ile ilgili konulara daha etkili yanıtlar verilmesine yardımcı olacak. , ve dahası. Ayrıca, Şehir Ağı Altyapısı ve Tesis İçi Veri Merkezi, şehrin operasyonları için daha veri destekli bir karar alma mekanizmasının uygulanmasına yardımcı olacaktır.

NEC Hindistan ayrıca trafiği düzenlemeyi, yoğun saatlerde trafik sıkışıklığını yönetmeyi ve yol kazalarını en aza indirmeyi amaçlayan Akıllı Trafik Yönetim Sistemini de devreye alacak. NEC Hindistan ayrıca Tirupati’deki yetkilileri, Belediye Hizmetlerini kilit alanlardaki sistemler aracılığıyla sunmak için destekleyecek. Bunlar arasında Yüz Tanıma Sistemleri, Akıllı Video Yönetim Sistemleri ve şehir genelinde mevcut ve önerilen CCTV kameralarından gelen yayınların entegrasyonu yer alıyor. NEC Hindistan ayrıca şehrin sorunsuz yönetimine yardımcı olmak için Akıllı Su Çözümleri, Çevresel Sensörler ve Genel Seslendirme Sistemlerini de uygulayacak.

Kentin estetiğini artırmak amacıyla belirlenen alanlarda Dijital Reklam Panoları ve Değişken Mesaj Tabelaları uygulanacaktır. Ayrıca, katılımı artırmanın bir parçası olarak, ziyaretçilere ve bölge sakinlerine bir web portalı ve cep telefonları aracılığıyla önemli yerel bilgiler sağlamak için bir Şehir İşbirliği Platformu geliştirilecektir.

NEC Corporation Hindistan Başkanı ve CEO’su ve NEC’in Küresel Akıllı Şehir İşletmesine liderlik eden Kurumsal Kıdemli Başkan Yardımcısı Aalok Kumar şunları söyledi: “NEC Hindistan’ın Hindistan’da Akıllı Şehirler kurma konusundaki engin deneyimi, bölgedeki 70 yılı aşkın geçmişimizin doğrudan bir sonucudur. Burada çok çeşitli zorlukları çözmek için teknoloji odaklı çözümlerden yararlanma konusundaki yeteneklerimizi kanıtladık. Tirupati Smart City Corporation Limited’in bu Akıllı Şehir projesi, bu alandaki uzmanlığımızı daha da doğruluyor ve Hindistan’ın NEC Corporation’ın Akıllı Şehir girişimlerini küresel ölçekte yönlendirmedeki rolünü sağlamlaştırıyor.”

Yeni proje hakkında yorum yapan Smt D. Haritha. Tirupati Smart City Corporation Ltd. Genel Müdürü IAS şunları söyledi: “Tirupati, her gün 80.000’e kadar ziyaretçi çeken, ülkedeki en çok aranan hac destinasyonlarından birine ev sahipliği yapıyor. Herkes için en yüksek düzeyde konfor, verimlilik ve güvenlik sağlarken bu tür yaya trafiğini yönetmek kritik bir görevdir. NEC Corporation’ın tüm dünyada ve özellikle Hindistan’da akıllı şehirler geliştirme konusundaki derin deneyimi ve konsept kanıtı göz önüne alındığında, Tirupati’nin zamanla hac dünyasının ve yüksek ziyaret deneyiminin ötesine geçen bir destinasyon haline geleceğinden eminiz. şehrin ziyaretçileri daha uzun süre kalmaya teşvik edeceği kesin.”

FacebookheyecanLinkedInmakalenin sonugenel-9