Jackery Explorer 300 Plus’ta her şey biraz daha küçük: Güç istasyonunun nominal kapasitesi 288 Wh’dir ve sabit 300 W enerji tüketir. Solargenerator 300 Plus adlı ceket setinde yer alan SolarSaga 40 Mini adlı sırt çantasıyla uyumlu güneş paneli, dışarıdayken Explorer 300 Plus’ı güneş enerjisiyle şarj etme olanağı sunuyor. Nextpit’in ayrıntılı testinde Jackery güneş enerjisi jeneratörü 300 Plus’ın neden park için en uygun güneş enerjisi istasyonu olduğunu okuyabilirsiniz.

Başına

 • Mükemmel taşıma boyutu
 • 300 W sabit güç çıkışı
 • uygulama desteği
 • Geçişli şarj mümkün

Eksileri

 • Verimlilik yalnızca ortalama


Jackery Solar Generator 300 Plus: Tüm teklifler

Özetle ve satın al

Jackery güneş jeneratörü 300, bir şehir parkı veya parktaki ev ofisi için mükemmel olan küçük bir elektrik santralidir. Explorer 300 Plus sabit 300 W güç sağlar; kısa süreliğine 600 W’a kadar maksimum güç mümkündür. Explorer 300 Plus, 3,75 kg ağırlığındadır ve kolay taşıma için katlanabilir bir tutamağa sahiptir.

Dışarıdayken gücünüzün tükenmemesi için 40 W’lık panel güneş enerjisi jeneratörü paketine dahildir. Kitap formatındaki güneş paneli size hareket halindeyken elektrik sunmanın yanı sıra IP68 sertifikasına da sahiptir. Ayrıca Jackery uygulamasında mini elektrik santralinize ve panelinize her zaman göz kulak olabilirsiniz.

Yeni rüya takımının size tavsiye edilen perakende satış fiyatına göre maliyeti 349,00 Euro olacaktır. Acele etmekte fayda var çünkü erken kayıt kampanyasıyla Explorer 300’ü 1-11 Eylül tarihleri ​​arasında 299,00 Euro’ya satın alabilirsiniz.

Elektrik santrali ve güneş panelinden oluşan sette ayrıca indirim uygulanıyor. Güneş enerjisi jeneratörü 300 Plus’ı Jackery’den Erken Kayıt Fırsatı ile 449,00 Euro yerine 389,00 Euro karşılığında alabilirsiniz.


Yasal Uyarı: Bu test raporu nextpit ve Jackery arasındaki işbirliğinin bir parçasıdır. Bu işbirliğinin test sonucu ve nextpit’in editoryal görüşü üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

bağlantılar ve kontroller

Çok küçük ama özellikleri büyük: Neredeyse 4 kg’lık “ağır” elektrik santrali, katlanabilir taşıma kolu sayesinde kolaylıkla taşınabilir. Jackery uygulaması, elektrik santrali panel ikilisi için bazı pratik özellikler sunar.

Beğendim:

 • Birçok farklı bağlantı
 • Katlanabilir taşıma kolu
 • uygulama kontrolü
 • Panel IP68 sertifikalıdır

Ben bunu sevmedim:

Jackery’den güneş enerjisi jeneratörü 300’ü paketinden çıkarırken editörlerden “Aman Tanrım, bu çok tatlı” veya “Bunun bir elektrik santrali olması gerekiyor!?” gibi yorumları ne kadar sık ​​duyduğumuzu hayal bile edemezsiniz. Meslektaşlarımızın eklediği hardal tamamen temelsiz değil çünkü Jackery’nin Explorer 300 elektrik santrali süper kompakttır. Jackery Explorer 300 Plus yalnızca 3,75 kg ağırlığında ve 23 cm x 15,5 cm x 16,7 cm boyutlarındadır.

Jackery güneş jeneratörü 300

Jackery, Solar Generator 300’de işleri biraz azalttı. Bu, elektrik santralinin ve güneş panelinin taşınmasını çok kolay hale getirir. / © sonrakipit

Jackery Explorer 300 Plus’a ek olarak teslimat kapsamına 40 W’lık bir güneş paneli, bir AC şarj kablosu ve son olarak iki adet DC7909’dan USB-C’ye kablo dahildir. Açıklandığı gibi elektrik santralleri dünyasından daha küçük bir model olduğu için sekiz priz kutuya sığmıyor. Bunun yerine Explorer 300 Plus beş bağlantı sunar:

 • 1x 230V soket
 • 1x 15W USB-A bağlantı noktası
 • 100 W ile 2x USB-C giriş ve çıkış (1x’i panel bağlantısıdır)
 • 1x çakmak.

Tüm çıkışlar güç istasyonunun ön tarafında bulunur. Burada ayrıca elektrik santralini kontrol edebileceğiniz düğmeleri de bulacaksınız. Burada güç istasyonunu kapatmak, istenen güç kaynağını etkinleştirmek ve son olarak LED ışığını etkinleştirmek için düğmeler bulunur.

Son olarak bir ekran var. Bu size giriş ve çıkış gücünü gösterir ve elektrik santralinin yakıt ikmali işleminin ne kadar süreceği veya bağlı tüketicilere beslemenin ne kadar süreyle mümkün olduğu konusunda sizi bilgilendirir.

Jackety Explorer 300 Plus

Explorer 300 Plus ekranı, elektrik santralinin giriş ve çıkış gücü hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgileri sağlar. / © sonrakipit

Güç istasyonunun sol tarafında, Explorer 300 Plus’ı ana prizden gelen güçle şarj etmek için AC girişi bulunmaktadır. Yüklemenin ne kadar sürdüğünü test raporunun bir sonraki bölümünde okuyabilirsiniz. Çok hoş: Kompakt şekline rağmen, şarj için güç kaynağı muhafazaya entegre edilmiştir; yalnızca soğuk bir cihaz kablosuna ihtiyacınız vardır.

Diğer Jackery Plus modelleri gibi Explorer 300 de Jackery uygulamasını destekliyor. Yani güneş ekranınıza çok sert vurursa, aynı bilgileri uygulamada bir bakışta görebilir ve her zamanki gibi gözünüzü Explorer 300 Plus’tan ayırmayabilirsiniz.

Jackery uygulamasındaki kurulum basit ve hızlıdır. Bir hesaba kaydolursunuz ve güç istasyonuna Bluetooth veya WLAN aracılığıyla bağlanırsınız. Daha sonra cep telefonunuzun ekranındaki bilgilerin aynısına sahip olursunuz. Pil için de ayarlar yapabilirsiniz. Burada isteğe bağlı olarak pil ömrünü üreticiye göre yüzde 30’a kadar artırabileceğiniz pil tasarrufu modunu etkinleştirebilirsiniz.

jackery güneş jeneratörü 300jackery uygulaması

Jackery uygulaması size her zaman elektrik santralinizi takip etmenin açık ve kullanıcı dostu bir yolunu sunar. / © sonrakipit

40W güneş paneli hakkında sadece bir kelime. Katlanabilir güneş paneli, adından da anlaşılacağı gibi santralinizi maksimum 40 W ile şarj eder. Ayrıca modül, IP68’e göre nem ve toza karşı korumalıdır. Ancak dikkatli olun çünkü tabletinizle karıştırılma riski vardır. Evet doğru; Jackery panel için çok özel bir şey buldu ve panele bir kitap tasarımı verdi. Paneli çıtçıtlarla sıkıca katlayabilir ve ayrıca manyetik olarak kapatabilirsiniz.

Jackery Solar Saga 40

40W güneş paneli hızlı bir şekilde katlanır ve kitap tasarımına sahiptir. / © sonrakipit

pil ve performans

Explorer 300 Plus sürekli olarak 300 W güç veriyor. Elektrik santralinin iki saatlik şarj işlemine ayıracak vaktiniz yoksa Explorer 300 Plus’ı 40 W’lık güneş paneliyle hareket halindeyken de şarj edebilirsiniz. Elektrik santrali aynı zamanda kıyaslamada da iyi bir performans sergiliyor.

Beğendim:

 • Geçişli şarj mümkün
 • sabit 300 W çıkış gücü
 • Dahili LiFePO4 piller

Ben bunu sevmedim:

Explorer 300’ün nominal kapasitesi 288 Wh, tam şarj için ise 327 Wh’e ihtiyacınız var. Deşarj sırasında elektrik santralinden 237 Wh alıyoruz; bu, yüzde 72’lik bir verimlilikle sonuçlanıyor, bu da bir mini elektrik santrali için oldukça iyi.

Şarj sürecinden bahsetmişken: Schuko prizi aracılığıyla yakıt ikmali için iki saat planlamanız gerekiyor. Mini elektrik santralinin kapasitesiyle karşılaştırıldığında bu oldukça uzun bir süre. AMA: Explorer 300 Plus, lityum-demir-fosfat piller içerir ve Jackery, 3.000 şarj döngüsünden sonra bile orijinal kapasitenin yüzde 80’ini garanti eder.

Jackety Explorer 300 Plus

Explorer 300 Plus sabit bir 300 W güç yayar ve hatta kısa bir süre için 600 W’lık bir zirveye ulaşır. / © nextpit

Pikniğe gitmeden veya öğleden sonra parkta kitap okumaya başlamadan önce elektrik santralini şarj etmeyi tamamen unuttuysanız, bu o kadar da kötü değil. 40 W panel ile hareket halindeyken de şarj edebilirsiniz. Buradaki (teorik) hesaplama çok basittir; güneş panelini en uygun hava koşullarında neredeyse dokuz saat boyunca güç istasyonuna asarsanız, pil yeniden tamamen elektrikle dolar.

Jackety SolarSaga 40 konektörü

SolarSaga 40’ın bağlantısı kauçuk bir kapakla rahatça korunur. / © sonrakipit

Bu bağlamda, güneş jeneratörünün (300) doğrudan şarja izin vermesi de özellikle pratiktir. Bunun anlamı şudur: Güç istasyonunu şarj edebilir ve aynı zamanda aküden enerji kaybı olmadan son tüketicileri güç istasyonuna bağlayabilirsiniz. Operasyon sırasında, elektrik santrali de 32 dB’lik ses seviyesiyle oldukça göze çarpmıyor.

Jackery Explorer 300 Plus yandan görünüş

Jackery yanlarda göze çarpmayan bir havalandırma inşa etti. / © sonrakipit

Bu bağlamda Explorer 300 Plus’ın bir UPS işlevi de vardır; kesintisiz bir acil durum güç kaynağı görevi görür ve örneğin elektrik kesintisi durumunda buzdolabınıza yaklaşık iki ila üç saat boyunca elektrik sağlar. Daha fazla zaman kazanmak istiyorsanız Explorer 2000 Plus ile ilgili ayrıntılı testimize bir göz atın.

Nihai Karar

Hava güzel olduğunda sık sık parkta dinleniyor musunuz, ancak Powerstation’dan 20 kg’lık bir devi yanınızda taşımak istemiyor musunuz? O zaman Jackery, güneş enerjisi jeneratörü 300 ile dizüstü bilgisayarınız ve akıllı telefonlarınız gibi daha küçük cihazlara hareket halindeyken elektrik sağlamak için mükemmel bir seçenek sunuyor.

Santralinizi beklediğinizden daha hızlı boşalttıysanız, 40 W’lık panel ile güneş ışığında pillerinizi şarj edebilirsiniz. Üstelik Jackery uygulaması size her zaman elektrik santralini göz önünde bulundurmanın kolay bir yolunu sunar.

Explorer 300 güç istasyonuna ve katlanabilir mini güneş paneline sahip Jackery güneş jeneratörü 300’ün tavsiye edilen perakende satış fiyatına göre fiyatı 449,00 Euro’dur. 1-11 Eylül tarihleri ​​arasındaki erken kayıt fırsatıyla, solar jeneratör 300 satın alırken 60 Euro tasarruf edeceksiniz. Ucuz bir elektrik santrali panel ikilisi arıyorsanız, solar jeneratör 300’ü mutlaka düşünmelisiniz. Bu arada, erken başlangıç ​​anlaşmasında yalnızca elektrik santralinden de 50 Euro tasarruf edeceksiniz.

Jackety Solar Jeneratör 300 Plus

Jackety Solar Jeneratör 300 Plus

Cihaz veritabanınagenel-27