Pek çok kullanıcının ilk Pixel Pass aboneliğinin vadesinin dolmasına iki ay kala Google, anlaşmanın niteliğini değiştiriyor, hizmeti tamamen iptal ediyor ve müşterilerin bazı indirimli abonelikler ve 100 dolarlık bir ödülle serbest kalmasına izin veriyor.

İki yıl önce Google, kullanıcılara ayda 45 ABD doları teklif etmeye başladı Google Pixel adı verilen hepsi bir arada abonelik Geçmek. Hizmet paketine bulut depolama alanı, YouTube Premium, Google Play, Tercih Edilen Bakım koruması ve küçük bir indirim dahildir. bir sonraki Pixel yükseltmeleri.

Artık bu iş bitti. Salı günü Google şunu söylediartık yeni Pixel satın alımlarında Pixel Pass sunmuyor. Kullanıcılar ayrıca Pixel Pass aboneliklerini yenileyemiyorlar. onun üzerinde SSS sayfasıGoogle, “2 yıllık sürenin tamamı boyunca sözümüzü yerine getirmeye kararlı olduğunu” söyledi. Pixel Pass aboneliğinin süresi.” Yine de şirket, kullanıcıları neden kestiğine dair somut bir neden sunmadı. Yerine, Google şunları söyledi: “Müşteri geri bildirimlerine göre teklifleri değerlendirmeye ve Google’ın en iyilerine erişmeleri için onlara farklı yollar sunmaya devam ediyoruz.”

Pixel Pass tam zamanında geldi Piksel 6 2021’de kullanıcıların neredeyse tüm ürünlerde indirim alırken aynı zamanda telefonlarının parasını zaman içinde ödemelerine olanak sağladı. Google’ın kullanıcı odaklı hizmetleri. Servis ayrıca şunun için de çalıştı: Pixel 7 sürümü.

Pixel Pass’in bir sonraki Pixel satın alımlarında da küçük bir indirim sunması gerekiyordu ve Salı günü şirket, aboneliğe sahip olanların Pixel cihazlarını ilk telefon satın almalarından iki yıl sonra bile yükseltebileceklerini söyledi. Mevcut piksellerini takas edenler, hizmete ilk kaydoldukları tarihten itibaren bir sonraki Pixel satın alımlarında 100 ABD doları alacak.

“Pixel Pass’e abone olduğunuz tarihten itibaren 2 yıl süreyle mevcut Pixel Pass aboneliğinize devam edebilirsiniz. 2 yıllık sürenin sonunda Pixel Pass ile yeni bir telefona geçiş yapamazsınız.”

Şirket herhangi bir geri ödeme yapmıyor ancak şirket bir teklif sunuyor Aktif abonelere, abone olup olmamalarına bağlı olarak 100 ABD doları sadakat ödülü kredisi Google Mağazası veya Google Fi Kablosuz. Bu kredi Pixel Pass abonelikleri dışında da kullanılabilir olmalıdır. Buna göre 9to5Google bazı kullanıcılar zaten acıma ödülünü aldılar. Yine de, Google Fi Kablosuz ağları için Pixel Pass’i kullananlar artık şu bilgileri alamayacak: Planlarında 5$ indirim.

Pixel Pass kullanıcılarının süresi dolduğunda Google, Google One, Google Play Pass ve YouTube Premium da dahil olmak üzere indirimli bir fiyatla bireysel abonelikleri zorunlu kılacaktır.

Kullanıcılar, telefonlarının geri kalanını ödeyerek Pixel Pass aboneliğinden çıkmaya devam edebilirler ancak bunu yapmak, paket üyeliklerine erişimlerini kaybeder. Bu sadece bir son şirketin sonlandırdığı uzun cihaz ve hizmet yelpazesi yıllar geçti, ancak görünüşe göre Google aylardır hepsi bir arada aboneliğini bırakmayı planlıyor. Tarafından belirtildiği gibi SınırGoogle daha önce bir kullanıcıya en son sürümü için Pixel Pass sunmadığını söylemişti Piksel Katlama.

Google kendini göstermeye hazırlanıyor Pixel 8, “Made By Google” etkinliğinde 4 Ekim. Açıkçası Pixel Pass şirketin en yeni telefonunda kullanılamayacak. Pixel donanımı kalırken yüksek kalite Pixel 6’dan bu yana, özellikle fiyat açısından Google, orijinal iki yıllık sözleşmenin vadesinin dolmasından hemen önce işlerin değişmesi durumunda müşterilerin onlarla herhangi bir abonelik anlaşmasına yatırım yapmakta çok tereddüt etmeleri gerektiğini bir kez daha gösterdi.genel-7