Animal Crossing: New Horizons’da oyuncular, köylüler adı verilen sevimli, havalı ve komik görünümlü hayvan karakterlerle etkileşime girebilir, arkadaş olabilir ve adayı paylaşabilirler. Ancak oyunda 400’den fazla köylü mevcut olduğundan, bu yaratıklardan hangisini kapı arkadaşınız olması için tekrar davet etmeniz gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz.

Nadirlik sizin için önemliyse listemizin müstakbel komşularınıza karar vermenize yardımcı olmasına izin verin. İşte oyundaki en nadir 10 Animal Crossing köylüsü ve onları nadir kılan özelliklerin dökümü. Geleceğinizle tanışmaya hazır hayalperestler?

Hayvan Geçişi Yapan Bir Köylüyü Nadir Yapan Nedir?

Sonuçta Animal Crossing’de resmi bir nadirlik sıralaması yoktur (Genshin Impact’in 5 yıldızlı çekimlerinin aksine). Ancak kendini adamış hayranlar sayesinde araştırmalarını yaptılarArtık oyunun Gizemli Adalar’da hangi köylüleri göstereceğine nasıl karar verdiğine dair bir anlayışa sahibiz.

Oyun önce türler için oynanır, ardından o türden rastgele bir köylü seçilir. Bu, bir tür grubunda ne kadar çok köylü varsa o gruptaki belirli bir köylüyle karşılaşma şansınızın o kadar düşük olduğu anlamına gelir.

Köylü sayısının en fazla olduğu tür ise kedi (23 köylü), bunu tavşan (22), sincap (19), kurbağa (18), ördek (17), ayı yavrusu (17), köpek (17), fare (17) takip ediyor. 16), at (15) ve domuz (15). Oyunda 35 tür bulunmaktadır.

Yani, diyelim ki Raymond’u bulmak istiyorsanız, oyunun kedi türü için yuvarlanma olasılığı 35’te 1’dir ve Raymond için de yuvarlanma olasılığı ek olarak 23’te 1’dir. Karşılaştırıldığında, Zucker’ı bulmak daha kolaydır çünkü sadece 4 ahtapot köylüsü var.

En Nadir Hayvan Geçişi Köylüleri

Bu analizi kullanarak listemiz, en çok köylüsü olan ve en popüler köylüsü tarafından temsil edilen türlerden oluşmaktadır. RNG mekaniği nedeniyle bunları vahşi doğada bulmak daha zor olmakla kalmıyor, aynı zamanda yüksek fiyatları ve diğer oyuncuların rekabeti nedeniyle bunları diğer oyunculardan satın almak da zor olabiliyor.

1

Marty (ve Sanrio Köylüleri)

Marty, tembel kişiliğe sahip bir ayı yavrusu köylüsüdür. Sanrio teması Pompompurin’e dayanıyor.

İlginç bir şekilde, nadirlik açısından Marty ve Sanrio köylülerinin geri kalanı farklı bir durumda. Özel bir işbirliğinden geldikleri için onları adanıza davet etmenin tek yolu Amiibo kartlarını taraymaktır, bu da onları biraz nadir hale getirir. Umarım kartları tükenmemiştir!

2

Julian

Hayvan Geçişi'nin en popüler at köylülerinden biri olan Julian'ın profili.

Julian, benzersiz bir tek boynuzlu at tasarımına sahip kendini beğenmiş bir at köylüsüdür.

Oyunda 15 at köylüsü olduğundan, Julian’ı veya belirli bir at köylüsünü yakalamak o kadar kolay olmayabilir. Üstelik Julian’ın ışıltılı tek boynuzlu at teması atlı köylü hayranlar arasında popüler. Evi bile ışıltılı şeylerle dolu!

3

Petri

Hayvan Geçişi'nin en yeni köylülerinden biri olan Petri'nin profili.

Petri, kibirli bir kişiliğe ve bilime dayalı bir temaya sahip bir fare köylüsüdür.

2.0 güncellemesi sırasında eklenen en yeni köylülerden biridir. Yeniliği ve akıllı tasarımı sayesinde (laboratuvar fareleri var mı?), oyuncular arasında hemen popülerlik kazandı. Ancak oyunda 16 fare köylü varken onun için yuvarlanmak Pi kadar kolay olmayacak.

4

Şanslı

Hayvan Geçidi'nde popüler bir köpek köylüsü olan Lucky'nin profili.

Lucky, tembel kişiliğe sahip bir köpek köylüsüdür. Mumya gibi bandajlarla kaplı ve mezarlık temalı bir evi var. Gözleri geceleri de parlıyor!

Eşsiz tasarımı ve teması nedeniyle birçok oyuncu onu adalarına almaya çalışıyor. Ancak 35’te 1 şansının onun için 17’de 1 şansı ile çarpılmasıyla, Şanslı olmak için şanslı olmanız gerekir.

5

Judy

Hayvan Geçidi'ndeki en nadir köylülerden biri olan Judy'nin profili.

Judy kibirli bir ayı yavrusu köylüdür. New Horizons piyasaya sürüldüğünde eklenen 16 yeni köylüden biri ve bu da onu oyunun başındaki en nadir Hayvan Geçidi köylülerinden biri yapıyor.

Parıltılı pamuk şekeri renkli tasarımı ve yavrular arasındaki tek kibirli olması nedeniyle anında popüler oldu. Amiibo kartı ancak 2021’in sonlarında piyasaya çıktığından, onu geri almanın tek yolu Gizemli Adalar’da buluşmaktı.

6

Molly

Animal Crossing'deki popüler ördek köylüsü Molly'nin profili.

Molly normal bir ördek köylüsüdür. Onun sevimli doğası, sevimli paytak paytak yürüyüşü ve turuncu kafalı meme’i anında birçok oyuncunun kalbini kazandı.

Ancak oyunda 17 ördek varken, onunla Gizemli Ada’da buluşmak birkaç deneme ve birkaç NMT gerektirebilir.

7

Zambak

Popüler bir kurbağa köylüsü olan Lily'nin profili.

Lily normal bir kurbağa köylüsüdür.

Kurbağalar genellikle bazı oyunlarda görüldüğü gibi pek çok oyuncu arasında popüler değildir. topluluk sıralamaları. Ancak Lily’nin sevimliliği ve hoş pastel rengi onu çoğu oyuncuya sevdirdi.

Oyunda 18 kurbağa olduğu için en sevdiğiniz kurbağayla karşılaşmak o kadar da hızlı olmayacak.

8

Mareşal

Hayvan Geçidi'nde en çok aranan köylülerden biri olan Marshal'ın profili.

Mareşal kendini beğenmiş bir sincap köylüsüdür. Minik cüssesi, marshmallow görünümü ve kendini beğenmiş tavrı onu son derece popüler yaptı.

Ortalama işlem fiyatı yaklaşık iki milyon çan ve 50 NMT civarındaydı ancak zirve yaptığı dönemde bu fiyat oldukça yüksekti. Sincaplar aynı zamanda oyunda en çok bulunan üçüncü türdür ve bu da belirli bir sincap için yuvarlanmayı oldukça zorlaştırır. Bu, Marshal’ı gerçekten de oldukça nadir kılıyor.

9

Saşa

Yeni bir tavşan köylüsü olan Sasha'nın profili.

Sasha tembel bir tavşan köylüsüdür ve oyuna eklenen en yeni köylülerden biridir. Güzel görünümü ve tembel kişiliğinin birleşimi, onu ACNH kalabalığı arasında anında popüler hale getirdi.

Bunnie, Chrissy, Francine, Ruby ve Coco gibi başka popüler tavşan köylüleri de var. Ancak tavşanlar oyundaki en yaygın ikinci tür olduğundan, en sevdiğiniz tavşanların peşinden koşmak zor olabilir, bu da onları Animal Crossing köylülerinin nadir bulmasına neden olur.

10

Raymond

Hayvan Geçidi'ndeki tartışmasız en popüler köylü olan Raymond'un bir profili.

Ve nadir ACNH köylüleri arasında en popüler olanı da bu kendini beğenmiş kedi Raymond’dan başkası değil!

Judy gibi Raymond da New Horizon’un çıkışı sırasında eklenen yeni bir köylüydü. Heterokromi hastası bir iş kedisidir ve şu anda oyundaki tek kendini beğenmiş kedidir.

Yeniliği ve benzersizliği nedeniyle ona olan talep hızla arttı. Hizmetçi elbiseli bir meme de popülaritesini artırdı. Ancak kediler oyunda en çok sayıda köylü olduğu için onunla Gizemli Adalar’da karşılaşmak parkta yürüyüş yapmak kadar kolay değil.

Yüksek talep nedeniyle Raymond’un işlem fiyatı bir noktada 800 NMT’den fazla ve milyonlarca Bell’e bile ulaştı ve birçok oyuncu onu elde etmek için hızlı bir şekilde Bell kazanmak zorunda kaldı.

Popülaritesi ve nadirliği Animal Crossing tarihinde sonsuza kadar hatırlanacak.oyun-5