Xiaomi, Mijia Manyetik Okuma Lambası adını verdiği, adından da anlaşılacağı üzere bir okuma lambası olan cihazı tanıttı. Yaratıcıların fikrine göre masaüstü aydınlatması sağlamalıdır. Lamba 36 cm uzunluğunda olup gövdesinde yapışkan şerit bulunmaktadır, bu sayede lambayı herhangi bir yüzeye delik açmanıza gerek kalmadan takabilirsiniz. Armatürün kendisi montaj parçasına göre farklı açılarda (25°’ye kadar) döndürülebilir.



Xiaomi Mijia Manyetik Okuma Lambası LED Işık, 150 lümene kadar parlaklık sağlar, uzun basıldığında ayarlanabilir, üç parlaklık seviyesi mevcuttur. Geliştiriciler, lambanın ışığının gözleri yormadığını (gözle görülür bir titreme olmadığını) ve nesnelerin gerçek rengini bozmadığını iddia ediyor. Cihaz 2000 mAh batarya ile donatılmıştır, şarjı maksimum parlaklıkta 4,5 saat sürecek, şarj için USB Type-C kablosu kullanılıyor.

Xiaomi Mijia Manyetik Okuma Lambası: 10 Doların Altında Okuma Lambası

Xiaomi Mijia Manyetik Okuma Lambası, Xiaomi Youpin platformunda kitle fonlaması yoluyla satışa sunulacak. Fiyatı 69 yuan’dan (yaklaşık 9,5 $) başlıyor ve sipariş 30 Ağustos’tan itibaren verilebiliyor.



genel-22