AX Sinema Geceleri, en iyi yeni ve klasik anime filmlerini Kuzey Amerika’daki sinemalara getirerek kutlayan, yıl boyunca süren bir film etkinliği serisidir. Tutkulu hayran topluluğuna, her yıl düzenlenen Anime Expo’nun ötesinde sürükleyici ve unutulmaz deneyimler sunuyor. Bu sonbaharda ülke çapında 5 film gösterilecek!

Gösterime girecek filmler şöyle:

MÜKEMMEL MAVİ 25bu YIL DÖNÜMÜ – GKIDS ortaklığıyla sunuldu
6 Eylül Ekranlarıbu (alt), 7 Eylülbu (dub), 10 Eylülbu (seçim tekrarı)

KABUKTAKİ HAYALET – (Lionsgate)
8 Kasım Ekranlarıbu (alt), 9 Kasımbu (alt), 12 Kasımbu (seçim tekrarı)

TOKYO vaftiz babaları 20bu YIL DÖNÜMÜ (Sony Resimleri)
11 Aralık Ekranlarıbu (alt), 12 Aralıkbu (alt), 13 Aralıkbu (seçim tekrarı)

PAPRIKA (Sony Pictures Klasikleri)
Ekranlar 21 Ocak (alt), 22 Ocak (alt), 23 Ocak (tercihe göre tekrar)

COWBOY BEBOP: FİLM (Sony Pictures)
7 Şubat’ta ekranlardabu (alt), 8 Şubatbu (alt), 11 Şubatbu (seçim tekrarı)

Filmler AX Cinema tarafından şöyle özetlendi:

Mükemmel Mavi 25bu Yıldönümü – AX Sinema Geceleri Satoshi Kon Fest

Anime Expo Sinema Geceleri sizi, efsanevi yönetmen Satoshi Kon’un (Paprika, Paranoia Agent) çığır açan ve nadiren gösterilen ilk filmi PERFECT BLUE’yu 25. yıl dönümü için yeniden vizyona girmeye davet ediyor. Yükselen pop yıldızı Mima, oyuncu ve model olarak kariyerine devam etmek için şarkı söylemeyi bıraktı, ancak hayranları onun gidişini görmeye hazır değil… Suçluluk duygusu taşıyan ve eski haline dair hayallerin peşini bırakmayan Mima’nın gerçekliği ve fantazisi, çılgın bir çatışmaya dönüşüyor. paranoya. Tüm zamanların en önemli animasyon filmlerinden biri olarak övülen bu ikonik psikolojik gerilimde, takipçisi şahsen ve internette yaklaşırken, oluşturduğu tehdit Mima’nın bile bildiğinden daha gerçektir.

Kabuktaki Hayalet – AX Sinema Geceleri

Anime Expo Sinema Geceleri sizi görsel olarak büyüleyici ve dokunaklı klasik GHOST IN THE SHELL’e geri dönmeye davet ediyor. 2029: Kadın sibernetik hükümet ajanı Binbaşı Motoko Kusanagi ve İç Araştırma Bürosu, insan konakçılara sızabilen gizemli ve tehditkar bir bilgisayar virüsü olan “The Puppet Master”ın peşinde. Kusanagi, Bölüm 9’daki ajan arkadaşlarıyla birlikte, her yerde var olan varlığı ele geçirmek için zamana karşı yüksek teknolojili bir yarışa girişir. Yönetmen Mamoru Oshii’nin Shirow Masamune’un çizgi romanından uyarlanan ödüllü siber teknoloji gerilim filmi, tüm zamanların önde gelen Japon animasyon filmlerinden biri olarak övülüyor.

Tokyo Babaları 20bu Yıldönümü – AX Sinema Geceleri Satoshi Kon Fest

Anime Expo Sinema Geceleri sizi, usta yönetmen Satoshi Kon’un (Paprika, Perfect Blue) beğenilen tatil klasiği TOKYO GODFATHERS’ın 20. yılını kutlamak üzere sinemalara geri dönmesini kutlamaya davet ediyor.bu yıldönümünü orijinal sanat yönetmeni ve yapımcıların gözetiminde 4K restorasyonla kutluyoruz. Noel arifesinde üç evsiz arkadaş, çöp yığınında bir kız çocuğuna rastlar. Ona Kiyoko adını verirler ve ailesinin izini sürerken ona bakacaklarına yemin ederler. Kendi kırık geçmişlerinin anılarıyla boğuşan ve Tokyo’nun gece hayatından bir grup karanlık karakter tarafından takip edilen Hana, Gin ve Miyuki, farklılıklarının üstesinden gelir ve yeni, geçici bir aile olarak birbirlerine güvenmeyi öğrenirler. Yeni Yıl hızla yaklaşırken bebek Kiyoko’nun ardındaki gizem derinleşir ve bu sıra dışı kahramanlar, onları bir araya getiren şaşırtıcı ve bazen de mucizevi bağlantıları keşfeder. Keiko Nobumoto’nun (Cowboy Bebop) birlikte yazdığı ve Keiichi Suzuki’nin sıra dışı müzikleriyle TOKYO GODFATHERS, sırasıyla samimi, komik ve son derece orijinal bir başyapıt; görünüşte aşılmaz zorluklar karşısında bir umut ve kurtuluş öyküsü.

Cowboy Bebop: Film – AX Sinema Geceleri

Anime Expo Sinema Geceleri COWBOY BEBOP: THE MOVIE’yi sunar. Hayallerle dolu bir dünyaya kapılmış, gerçekliğin zulmünde kaybolmuş. Kolay olması gereken bir ödül, bir teröristin ölümcül bir virüsü ele geçirmesiyle biyolojik savaşa dönüşür. Dehanın başına konan güzel ödülden etkilenen Spike ve Bebop ekibi, çok ihtiyaç duyulan ödülü almaya hazırdır. Ne yazık ki, terörist Cadılar Bayramı’nda virüsü salıp Mars’taki herkesi öldürmekle tehdit ettiğinde çete kendilerini paradan çok belaya bulamak üzeredir. Çok az zamanları ve yardımcı olmaktan çok rüya gibi görünen ipuçlarıyla, tehlikeli bir komployu durdurmak için kendi numaralarını kullanmak zorunda kalacaklar.

Paprika – AX Sinema Geceleri Satoshi Kon Fest

Anime Expo Sinema Geceleri, vizyoner yönetmen Satoshi Kon’un ilk kez 4K olarak restore edilen akıllara durgunluk veren gerilim filmi PAPRIKA ile son filmini sunuyor. Terapistlerin hastalarının rüyalarına girmesini sağlayan bir makine çalınınca ortalık karışır. Bunu yalnızca genç bir kadın terapist Paprika durdurabilir.

Kaynak: Basın Bültenioyun-4