Google Play’in yerli analogu ekibi – Android işletim sistemi için RuStore çevrimiçi uygulama mağazası – projeyle ilgili en son haberleri paylaştı. Geliştiricilerin RuStore’a yüklediği uygulamaların büyük çoğunluğunun (%93) test edildiği ve kullanıcıların kullanımına sunulduğu ortaya çıktı.


Midjourney sinir ağı tarafından oluşturulmuştur

RuStore’un basın servisi şunları söyledi:

Destek hizmeti ve moderasyon ekibi neredeyse 24 saat çalışıyor. Bir başvurunun incelenmesinden yayınlanmasına kadar geçen ortalama süre bir saatten azdır.

Çoğu zaman düşük kaliteli veya tartışmalı içerik barındıran uygulamalar testi geçemez. Reddetmenin nedeni, tamamlanmamış bir sürüm (belirtilen hizmetlerin mevcut olmaması veya uygulamanın bir web sitesine bağlantı içermesi ve ek işlevler eklememesi), büyük miktarda reklam veya amaca uygun olmayan cihaz işlevlerine erişim talebi olabilir. uygulamanın. Örneğin, “Hesap Makinesi” fotoğraf albümü için izin gerektirdiğinde.

Kötü amaçlı kod içeren uygulamalar, toplam indirmelerin %0,5’inden azını oluşturuyor. RuStore istatistiklerine göre, bu tür sapmalar çoğunlukla “faydalı araçlar”, “bahisler” ve “spor” kategorilerindeki uygulamalarda görülüyor.

RuStore’un Dijital Kalkınma Bakanlığı’nın himayesinde VK (eski adıyla Mail.ru Grubu) tarafından oluşturulduğunu hatırlayın. Bu uygulama kataloğu Mayıs 2022’de kullanıma sunuldu. Şubat 2023’ün başında RuStore beta test aşamasından çıktı. Lansmanından bu yana RuStore’un Rusya’daki aylık izleyici kitlesi on milyonu aştı. Mağazada halihazırda 7 bin geliştiricinin 10 binden fazla uygulaması mevcut.genel-22