Samsung Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5, şirketin geçtiğimiz ay düzenlediği Galaxy Unpacked etkinliği sırasında piyasaya sürüldü. Katlanabilir akıllı telefondaki rekabet Google’ın Pixel Fold, Motorola Razr+ ve Xiaomi’nin Mix Fold 3 gibi yeni rakipleriyle kızışırken, mevcut pazar lideri Samsung’un gelecek yıldan itibaren uygun fiyat etiketlerine sahip katlanabilir telefonları piyasaya sürmeyi planladığı bildiriliyor. Bir ihbarcı, Samsung’un Galaxy Z FE (Fan Edition) adı verilen daha ucuz Galaxy Z katlanabilir telefonunu piyasaya sürmeyi planladığını öne sürdü. Güney Koreli teknoloji şirketinin önümüzdeki yıl Galaxy Z Fold 6 ve Galaxy Z Flip 6’nın piyasaya sürülmesinin ardından katlanabilir telefonun Fan Edition versiyonlarını piyasaya süreceği söyleniyor.

Tipster Revegnus (@Tech_Reve) X’te (eski adıyla Twitter) talep edildi Samsung’un önümüzdeki yıldan itibaren katlanabilir telefonların Fan Edition versiyonlarını tanıtmayı planladığı belirtiliyor. Samsung’un önümüzdeki yıl Galaxy Z Fold 6 ve Galaxy Z Flip 6’nın piyasaya sürülmesinin ardından Galaxy Z FE modelini tanıtacağı söyleniyor.

İhbara göre, Galaxy S23’ün yumuşatılmış versiyonu olan Galaxy S23 FE’nin yakında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Resmi hale geldikten sonra şirket her yıl sürekli olarak daha fazla Fan Edition ürünü duyurabilir.

Samsung, birkaç yıldır katlanabilir akıllı telefon pazarını domine ediyor. Şirket, en son Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 olmak üzere Galaxy Z Fold amiral gemilerinin beş versiyonunu piyasaya sürdü. Katlanabilir telefon alanı artık Google, Motorola, Oppo ve Xiaomi gibi şirketlerin Samsung’a meydan okumasıyla rekabetçi bir aşamaya giriyor. yeni katlanabilirlerin piyasaya sürülmesiyle pozisyon. En yeni Galaxy Z katlanabilir telefonları, Pixel Fold, Huawei’nin Mate X3, Motorola Razr+, Xiaomi’nin Mix Fold 3 ve Oppo’nun Find N2’sine rakip olacak.

Galaxy Z Fold 5’in fiyatı Rs’den başlıyor. 256GB depolama modeli için Hindistan’da 1.54.999. Bu arada Galaxy Z Flip 5’in fiyatı Rs. 256GB depolama modeli için 99.999.

Hem Galaxy Z Fold 5 hem de Galaxy Z Flip 5 cep telefonları, Qualcomm’un Galaxy için özel Snapdragon 8 Gen 2 Mobil Platformu tarafından destekleniyor ve yeni bir Flex Menteşe içeriyor. Android 13 tabanlı One UI 5.1.1’de çalışırlar ve suya dayanıklılık açısından IPX8 derecesine sahiptirler.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

genel-8