Geleneksel SIM kart.

bu katlanabilir yaz fışkırmaya başladı ve şimdi bir sonraki amiral gemisi telefon grubuna geçiyoruz. Google’ın Pixel 8/8 Pro’nun bu sonbaharda piyasaya sürülen bir sonraki büyük Android akıllı telefon olması bekleniyor. Ve bu, Google’ın yalnızca eSIM özellikli ilk akıllı telefonu olabilir. Apple, yalnızca eSIM’e geçti iPhone 14 Ve iPhone 14 Pro geçen yıl yalnızca eSIM özellikli cihazların ekstra güvenlik avantajlarını duyurduktan sonra.

Tanınmış kaynak kodu tamircisi Mishaal Rahman tweet attı bir teori Mart 2023 görselleri Pixel 8/8 Pro, SIM yuvalarını göstermedi. Yakın zamanda piyasaya sürülenler de dahil olmak üzere önceki Pixel cihazlarının aksine Piksel Katlama, telefonun görüntülerinde SIM yuvası yok gibi görünüyor. Rahman ayrıca önceki Piksel 6 Ve Piksel 7 benzer kaynaklardan alınan görüntüler bir SIM yuvasını hesaba kattı. Olabilir mi? Google, SIM yuvasını yalnızca eSIM lehine bırakarak Apple’a mı katılıyor? Piksel değişecek mi? diğer Android telefon üreticileri arasında bir trendi ateşleyin?

Bu işler resmi değil ve Google şu anda bir dalga geçmedi Google G/Ç 2023 beklediğimiz gibi Şirket, yalnızca eSIM özellikli bir Pixel 8/8 Pro olasılığı hakkında hemen yorum yapmadı. Ancak Google, Android 14’te eSIM aktarımları için sürekli olarak temel hazırladığından, söylentinin arkasında bir miktar inanç olabilir. 9to5Google bugün Google’ın bu özelliği Google Play Hizmetleri içinde geliştirdiğini açıkladı. Sitenin kodu, Android’in eSIM aktivasyonunun QR kodlarının taranmasına dayanacağını gösteren ekran görüntüleri yayınladı. Ancak özellik henüz yayında değil.

Android platformu 2016’dan beri eSIM bağlantılarını destekliyor, ancak ekosistemdeki telefonların çoğu öncelikle Nano SIM kullanıyor; Galaxy Z Katlama 5 fiziksel bir SIM alır. Yalnızca eSIM’e özel yaşam tarzı henüz Android platformunda yer almadı, ancak ben onu sabırsızlıkla bekliyorum. Geçen yılın SIM kartını taşımak üzereyim Galaxy Z Katlama 4 için Hiçbir Şey Telefon (2) ikincisinin gözden geçirilmesi için hazırlık aşamasında. Numaraları aktarmanın fiziksel eylemini takdir etsem de, Google Fi hesabımı iPhone 14 Pro’da sorunsuz etkinleştirdikten sonra, fazladan fiziksel parçalarla uğraşmak zorunda kalmamanın güzel olduğunu fark ettim.

genel-7