On bir gün önce, bu soruları Western Digital’in halkla ilişkiler başkanına gönderdik ve halka açık bir şekilde yayınladık. Sınır:

Western Digital Halkla İlişkiler Başkanı Robin Schultz’dan bir yanıt aldık, ancak şirketin duruşuyla ilgili hiçbir şey değişmedi. Schultz defalarca sorularımıza cevap vermeyi reddetti. İfadesi, sorunun kabulünü bile içermiyor ve herhangi bir gerçek yanıt için belirli bir zaman çizelgesi yok.

Western Digital’in açıklamasını basmamızın tek nedeni, kendiniz görebilmeniz için:

Belirli Western Digital taşınabilir SSD ürünleriyle ilgili yakın tarihli endişe raporlarına yanıt olarak, ürünle ilgili sorunları çözmek için gerekli tüm önlemleri aldığımız konusunda değerli müşterilerimize güvence vermek istiyoruz. Ürünlerimizin müşterilerimiz için önemini anlıyoruz ve bu konuları çok ciddiye alıyoruz. Sorunları tam olarak anlamak için kapsamlı bir inceleme yürütüyoruz.

Açıklamayı aldıktan sonra Schultz’a Western Digital’in sorularımızı yanıtlayıp yanıtlamayacağını üç kez sorduk. Her seferinde yönünü değiştirdi. Ayrıca, şirketin sonuçlarını ne zaman paylaşabileceğine dair herhangi bir fikir vermezdi – eğer varsa.

Orada dır-dir Western Digital’in nihayet konuşup yine de hiçbir şey söylememesinin olası bir nedeni: şirket az önce dava edildi. Gibi Kayıt raporlar, Kaliforniya’da ikamet eden Nathan Krum, sözleşme ihlali, hileli ve haksız ticari uygulamalar ve diğer birçok iddiayı öne sürerek olası bir toplu dava açtı. Krum, hem SanDisk Extreme diskinin kendisi hem de veri kaybı nedeniyle tazminat davası açıyor. Şikayetin tamamını bu hikayenin altında okuyabilirsiniz.

Yakın zamanda bir Western Digital veya SanDisk ürünü almayacağım.genel-2