Assassin’s Creed Mirage, serideki daha önceki, daha küçük ölçekli oyunlara bir geri dönüş olarak tanıtıldı, ancak bu pratikte tam olarak ne anlama gelecek? Harita gerçekte ne kadar büyük olacak? Assassin’s Creed Mirage’ın koleksiyoncu sürümünden sızan bir harita sayesinde artık oldukça iyi bir göstergemiz var. Bu harita çok ayrıntılı değil – gerçekten kullanılabilir bir şeyden çok bir sanat eseri olması amaçlanıyor – ancak Mirage’ın genel kapsamı hakkında iyi bir fikir veriyor.

Gördüğünüz gibi, orijinal Dairesel Şehir ve bu duvarların ötesindeki bazı ek mahalleler dahil olmak üzere, haritanın ortasına Bağdat hakimdir. Bağdat’ı çevreleyen bazı kırsal alanlar ve oyunun geçtiği ada benzeri kütlenin kuzey ve güney uçlarında daha küçük yerleşim birimleri gibi görünen şeyler var. Yani, keşfetmek için bazı fırsatlar olacak, ancak bu kesinlikle Assassin’s Creed Odyssey ve Assassin’s Creed Valhalla gibi oyunlarda gördüğünüz türden genişleyen bir harita değil.

Assassin’s Creed Mirage haritası hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Ubisoft Bordeaux ve Ubisoft Montreal’in sanal şehri oluşturmak için yaptığı çalışmaların ve araştırmaların bir kısmını gösteren yeni bir geliştirme videosu yayınlandı. 9. yüzyıl Bağdat’ını yeniden yaratmak, o dönemden pek bir şey kalmadığı için zorlu bir işti – aslında kayıp bir şehir. Bununla birlikte Ubisoft, Yuvarlak Şehir çekirdeği ve üç ayrı bölgeden (Haribiyah, Abassiyah ve Karkh) oluşan bir Bağdat yaratarak tarihi derinlemesine araştırdı. Aşağıdaki videoyu kendiniz izleyin.

Oyunun sonunda biraz sıkışık gelmeye başlayacağını tahmin etsem de, Assassin’s Creed Mirage’ın kapsamı hakkında duyduklarım ve gördüklerim hoşuma gidiyor. Görünüşe göre Ubisoft, hayatınızı oyuna adamadan tamamen keşfedebilmeniz gereken nispeten küçük bir pakete iyi miktarda çeşitlilik sığdırıyor. Assassin’s Creed Mirage hakkında daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var? Wccftech’in oyun geliştiricileriyle yaptığı en son Soru-Cevap bölümüne göz atın.

Assassin’s Creed Mirage, 5 Ekim’de gizlice PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 ve PS5’e çıkıyor (nadir görülen bir hareketle, Ubisoft aslında oyunun çıkış tarihini daha erken bir tarihe kaydırdı).

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twitter

genel-17