Bu arada Google, özelliği Ocak ayında göstermesine rağmen Watch Unlock’u henüz açıklamadı. Ancak Google, özelliği yaymak üzere gibi görünüyor. tarafından X üzerinde paylaşılan bir ekran görüntüsü sızdıran @AssembleDebug Watch Unlock’un nasıl kurulacağını gösteren bir video ekran görüntüsü gösterir. Google, “Watch Unlock, örneğin parmaklarınız ıslakken veya yüz tanınmadığında bu telefonun kilidini açmanın başka bir kullanışlı yoludur” diyor.
Saat Kilidi Aç özelliği Pixel telefonunuzun kilidini başarılı bir şekilde açarsa, saatten bir titreşim hissedecek ve ayrıca Pixel telefonunuzun kilidinin açıldığını size bildiren bir bildirim alacaksınız.


Pixel için Watch Unlock özelliği, kullanıcının yakında kilidi açılmış bir Apple Watch’a sahip olması durumunda Apple’ın akıllı telefonunun kilidini açan iPhone özelliğine benzer. Watch Unlock, bu ayın sonundan önce Android 14 ile kullanıma sunulabilir. Veya Google, Ekim ayında Pixel 8 serisinin veya Pixel Watch 2’nin piyasaya sürülmesiyle Watch Unlock’u başlatmak için beklemeye karar verebilir.

Yüz Tanıma Kilidi Açma veya parmak izi sensörünüz Pixel telefonunuzda çalışmazsa Google Pay işleminde kimliğinizi doğrulamak için Saat Kilidi Açma özelliğini kullanamayacağınızı unutmayın. Bunun nedeni, Face Unlock’un yalnızca “1. seviye güvenlik erişimi” sağlamasıdır; bu, temassız ödemeler veya biyometrik uygulama oturumları için çalışmayacağı anlamına gelir.

telefon-1