Twitch nihayet yayıncıların sohbetten yasakladıkları izleyicileri engellemelerine izin veriyor. Bununla birlikte, bu yasaklamalar, hesapların ötesinde herhangi bir kullanıcı tanımlayıcısına dayanmayacaktır, bu nedenle, yeterince adanmış çeşitli dayanılmaz Twitch-delikleri, yine de izlemenin yollarını bulabilir.

tarafından ilk bildirildiği gibi TechCrunchTwitch yöneticileri şirketin resmi Yama Notları yayıncılar, yasaklı kullanıcıların hem mevcut hem de gelecekteki akışları görüntülemesini durdurmak için engelleme araçları arasında tek bir düğmeyi tıklayabilecek. Düğme aracılığıyla kullanılabilir olacak flama gösterge panoları. Şu anda, yayıncılar kullanıcıları yasakladığında onları sohbet işlevinden atıyorlar, ancak bu onların yayınları izlemelerini engellemiyor. Özellik, önümüzdeki ay içinde yayıncıların kullanımına sunulmalıdır.

Yasaklanan kullanıcılar, video akışını izlemekten anında çıkarılır ve gelecekteki herhangi bir akışı izlemeleri engellenir. Kullanıcıların VOD’ları, öne çıkanları veya klipleri izlemesini engellemeyecek, ancak Twitch ürün yöneticisi Trevor Fisher, bu işlevi gelecekteki bir güncellemede eklemeyi planladıklarını söyledi. Ayrıca, şu anda yasaklı kullanıcıların yayıncıların takipçi listelerinden yasaklandığından da bahsetti..

Fisher, “Bu, çok sayıda artımlı ilerleme kaydetmemiz gereken bir şeydi – her seferinde sorunun yalnızca bir bölümünü ortadan kaldırıyor,” dedi.

Değişiklik memnuniyetle karşılansa da, özellik tam olarak bir “yasaklama”dan beklediğiniz gibi çalışmıyor. Şu andayayıncılar hem Chat’te hem de Whispers’ta kullanıcıları “yoksayabilir”, onları zaman aşımına uğratabilir, yasaklayabilir, veya engelleyin. Engellendiğinde, o kullanıcının hesabından bir hesap kaldırılır. ve kanaldaki diğer kullanıcılar için hediye abone satın almalarını engeller. Yasaklanan kullanıcılar artık yayıncıların sohbetlerini göremez veya sohbetlere katılamaz.

Twitch’in Topluluk Pazarlama Müdürü Ray Apollo, bu özelliğin yayıncılar tarafından uzun süredir talep edildiğini söyledi. Ancak, bunun kullanıcıların yasaklanıp yasaklanmadığı sorulduğunda IP’ler, şirketin bunun sadece hesabı engellediğini vurguladı. Bu, yasaklı kullanıcıların akışları bir hesap olmadan izlemesi için açık bırakır.

Twitch’in kendisi geçici veya bir hesabın süresiz askıya alınması. Bunlar 30 gün sürebilir veya daha uzun sürebilir ve askıya alınan kullanıcılar aboneliklerini kaybedebilir. Şirket, yayıncılara daha fazla para kazanmayı umarken, sohbetteki insanlara daha fazla önem vermeye çalıştı. Hype Chat gibi özellikler.

Devam eden bir çalışma, ama en azından biraz ilerleme var. Bunu Twitter ile karşılaştırın, o kadar aldanmış bir site ki kendisine “X” demeye başladı. Cuma günü, sahibi Elon Musk beyan “Blok, ‘ olarak silineceközellik,’ DM’ler hariç.” Twitter sahibi ayrıca şunları iddia etti: “Bu özellik hiçbir anlam ifade etmiyor.”

Etkileşim bir şeydir, ancak kullanıcıları istemediğiniz kişilerin tweet’lerini okumaya zorlamak tamamen farklı bir konudur. Musk, alışılmışın dışında beyanlarda bulunmaya eğilimli olsa da, oldukça nüfuz peşinde koşmaya uyuyor, multi-milyarderin kinci doğası.

genel-7