1996’ların yönetmeni Jan de Bont kasırgaUniversal Pictures ve Amblin Entertainment’ın yaklaşan devam filmi hakkında düşüncelerini aktarıyor.

ile yapılan bir röportajda TersSalı günü çevrimiçi olarak yayınlandı, Hız film yapımcısı, yeni film hakkında kendisine danışılmadığını ve özellikle görsel efekt teknolojisi o zamandan beri çok değiştiği için kendi versiyonundan tamamen farklı olacağını hissettiğini söyledi.

De Bont, “Gökten bir şeyler düştüğünde, bir helikopterden düşen gerçek şeyler vardı” dedi. “Bir dolu fırtınasında kasırgadan kaçan bir arabayı filme alırsanız, üzerimize gelen gerçek buzdu. Yeniden yapılamayan bir film… Bu asla ama asla bir daha olmayacak.”

Aldıkları her çekimin “bir servet” olduğunu, çünkü “tüm bu bilgileri filme aktarmanın üç gün süreceğini” sözlerine ekledi. Şu anda hızlı ama başlangıçta çok yavaştı. Ve film başlamadan önce çekimleri yapmak için çok dikkatli olmamız gerekiyordu.”

Orijinal kasırgaBaşrollerini Helen Hunt ve Bill Paxton’ın paylaştığı , büyük fırtınanın izini sürmek için yeniden bir araya gelen fırtınayı kovalayan bir çifti konu alıyor. Lee Isaac Chung’ın yönettiği devam filmi, tamamen yeni karakterlerle hikayede “yeni bir bölüm” olarak tanımlanıyor ve ilk filmdeki olaylardan sonra geçeceği söyleniyor. Devam filminde Daisy Edgar-Jones, Glen Powell ve Anthony Ramos rol alacak.

De Bont, Chung’a son derece saygı duysa ve hatta 2020 dramasından keyif alsa da Minari, devam filmini görüp görmeyeceğine karar vermediğini itiraf etti. “Önce başka birinin görmesini istiyorum” diye ekledi.

Yönetmen ayrıca, stüdyo projelerini üstlenmek için hızla atlayan bağımsız film yapımcılarının gördüğü son trend hakkında da bazı şüphelere sahipti.

De Bont, “Daha genç, deneyimsiz insanları bulmalarının ana nedeninin, onları tamamen kontrol edebilmek istemeleri olduğunu unutmayın,” dedi. “Alabilecekleri tüm yardıma sahip olabilmeleri için gerçekten iyi reklamcılara, yazarlara, yapımcılara, görüntü yönetmenlerine sahip olmalarını istiyorlar. Ama nihayetinde stüdyo onlara filmde ne olduğunu söyleyecek. Bunu ilk elden biliyorum.

Chung’ın kasırga 19 Temmuz 2024’te sinemalarda olması planlanıyor.sinema-2