Animal Crossing New Horizons, oyunculara cennet gibi bir ada yaşamı sunarken, krediler ve ödemeler gibi şeyler hâlâ mevcut ve ne yazık ki bu tür sorumluluklardan kaçamıyorsunuz.

Ancak ağlayan cüzdanlarınızı sakinleştirin çünkü oyunda hızlı bir şekilde para kazanmanın ve Tom Nook’u sonsuza kadar yatıştırmanın yolları var. Ev kredileriniz, köprü inşaat ücretleriniz ve alışveriş bütçeniz konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, burada ACNH’de Bells’i nasıl hızlandıracağınıza dair 10 ipucu var.

Cüzdanlarınızın taşmasına hazır olun!

1

Yerli Olmayan Meyveleri Ekin ve Satın

Yerli meyveler, adanızın yerel meyveleridir ve Nook’s Cranny’nize meyve başına 100 Çan karşılığında satılabilirler.

Ancak, Gizemli Adalar, Kapp’n Tekne Turları veya diğer oyuncularla ticaret yoluyla yerli olmayan meyveler bulmayı başarırsanız, onlardan bir demet ekebilir ve yerli olmayan meyvelerin her birini 500 Çana satabilirsiniz!

Aynı şekilde yerli meyvelerinizi başka bir oyuncunun adasına sizinkinden farklı bir yerli meyve ile getirebilir ve Nook’s Cranny’ye her biri 500 Çan’a satabilirsiniz. Yeni başlayanlar için bu, Animal Crossing’de Çanlar almanın en iyi yollarından biri olmaya devam ediyor.

Şimdi bu oldukça verimli, değil mi?

2

Para Ağaçları Dik

Büyüyen Para Ağaçları ayrıca bazı Çanlar kazanmanıza yardımcı olabilir

Para Ağacı kılavuzumuzda görüldüğü gibi, Para Ağaçlarının dikilmesi ve büyümesi zaman ve sabır gerektirebilir, ancak getirileri cüzdanınız için oldukça iyidir.

Parlayan bir nokta günde bir kez göründüğünden, tohumunuz olarak önerilen 10.000 Çan ile her gün Para Ağaçları dikmeye devam edebilirsiniz. Sonunda, her biri 30.000 Çan taşıyan birden fazla ağaç hasat edeceksiniz!

Ve hasadı bitirdiğinizde, ağaçları kesebilir ve kütükleri satabilir veya bunları işçilik için kullanabilirsiniz. Zanaat demişken…

3

Ürünler Üret ve Sat

Öğeleri hazırlamak ve satmak, hızlı bir şekilde zil kazanmanıza yardımcı olabilir

Hammaddeleri satmak yerine, bunları hızla eşyalara dönüştürün ve iki katına satın!

Örneğin, altı yerel meyve satmak size yalnızca 600 Çan kazandıracak, ancak onu bir kilim haline getirirseniz bunun yerine 1.200 Çan alacaksınız. Benzer şekilde, dört Wood satmak size her biri 60 Çan olan 240 Çan kazandıracak, ancak onu bir Ahşap Tabure haline getirmek ve satmak size 480 Çan olan fiyatını ikiye katlayacaktır.

Bu tariflerin çoğu, köylülerinizden veya mesaj şişelerinden erkenden edinilebilir. Nook’s Cranny’de ayrıca mağazanın dışında, Timmy ve Tommy’nin belirli hazırlanmış öğeleri daha yüksek bir fiyata satın alacağı bir Popüler Öğeler listesi vardır.

ÖNEMLİ NOT: Nook’s Cranny’nin dışındaki teslim kutusunu yalnızca acil durumlar için kullanın. Kutu aracılığıyla ürün satarsanız, fiyatın yalnızca %80’ini alırsınız.

4

Yemek Tarifleri Yapın ve Yiyecek Satın

Hangi tarifleri yapabileceğinizi kolayca görebilmek için Hazırlanabilir bölümünde gezinin

El yapımı ürünler satmak gibi, sadece ham hasatınızı satmanın aksine, pişmiş yemekler satmak size çok sayıda Çan verecektir.

Örnek olarak, meyve, un ve şeker kullanarak turta yapabilir ve bunları 1.880 Bell’e satabilirsiniz, sebze ve un kullanılarak pişirilen bazı sandviçler ise 2.000 Bell’den fazla satabilir.

Yeni Ufuklar, 2021 2.0 güncellemesi sırasında mahsulleri ve yemek pişirmeyi tanıttı. Oynanışına buğday, şeker kamışı, domates, patates ve havuç ile Kendin Yap Yemek Tarifleri ekledi. Leif’ten ekin başlangıçları satın alabilir ve DLC’den köylülerinizden veya restoran aracılığıyla tarifleri alabilirsiniz.

5

Nadir Böcekler ve Balıklar Sat

Büyük Beyaz Köpekbalığı yakalamak, Animal Crossing'de kayda değer bir kilometre taşıdır

Adanızdaki ve denizdeki yaratıkları hafife almayın. Kelebekler ve böcekler yaygın görünebilir ve levrek bir tehdit olmaya devam edebilir, ancak bazı böcekler ve balıklar pazarda yüksek fiyatlara satılmaktadır.

Bok Böceği ve Dev Geyik gibi bazı böcekler aslında 10.000 Çana giderken, Coelacanth ve Büyük Beyaz Köpekbalığı gibi bazı balıklar 15.000 Çana kadar satar! Flick’e böcek ve CJ’ye balık satarsanız, size normal Nook’s Cranny fiyatından %50 daha fazla ödüyorlar.

Balık ve böcek çiftçiliği sizin oyununuzsa, birkaç Gizemli Ada Turu deneyin ve sonunda özel adalarından bazılarına gitmeyi umun.

Akrep ve tarantula adaları, tahmin ettiğiniz gibi, tanesi 8.000 Bell’e satılan akrepler ve tarantulalarla dolu. Bu arada, köpekbalığı adası size her biri 8.000 ila 15.000 Çan arasında değişen tüm köpekbalıklarını verecek.

Hatırlatma: Önce müzeye yeni yaratıklar bağışlayın!

6

Para Kayalarına Vur

Oyunda malzeme yerine Zil düşüren para taşları var

Artık Animal Crossing’de Çanları ağaçların arasından nasıl alacağınızı biliyorsunuz, peki ya kayaların arasından? Evet, bu oyunda parayı “mayınlayabilirsiniz”!

Her oyuncu adası altı taş alır ve bunlardan biri her zaman rastgele olarak malzeme yerine Çanlar düşüren bir para taşı olur. Günde bir kez kayalara vurmayı unutmayın.

Ayrıca Mystery Tours aracılığıyla para taşlarını da bulabilirsiniz. Bazı özel adalar, tümü Çan düşüren beş kaya içerir! Fazladan kürek getirsen iyi olur.

7

Yinelenen Fosiller Sat

Adanızdaki fosilleri bulun ve Çanlar almak için kopyaları satın

Bu tozlu eski kemikler sadece müze için değil, aynı zamanda Animal Crossing’de çan almanın en iyi yollarından biri.

Değerlendirilen fosillerin kopyalarına sahipseniz, onları çöp kutusuna atmayın veya deponuzda bırakmayın. Bu fosillerden bazıları 1.000 ila 6.000 Çan arasında değişen yüksek bir fiyat getiriyor.

Adanızda her gün en az dört fosil ortaya çıkıyor ve bir önceki günün fosillerini kazmazsanız ertesi gün daha fazlası ortaya çıkıyor. Onları almak için bir kürekle yerdeki çatlakları kazın.

Hatırlatma: Fosilleri Blathers aracılığıyla değerlendirin ve yeni fosilleri her zaman önce müzeye bağışlayın.

8

Derin Deniz Canlıları Sat

Animal Crossing'de yüzerek ve dalış yaparak derin deniz canlılarını yakalayabilirsiniz.

Parayla “yüzmenin” bir başka yolu da yüzerek deniz canlıları için dalış yapmaktır. Bu derin deniz yaratıklarından bazıları 15.000 Çana kadar satılıyor!

Nook’s Cranny, Nook Shopping veya Nook Stop’tan bir dalgıç giysisi alın ve su altı hazine avınıza başlamak için dalın. Deniz canlıları için alanınızı en üst düzeye çıkarmak ve sularda çılgına dönmek için cebinizi boşaltın!

Hatırlatma: Önce Blathers’a yeni deniz canlıları bağışlayın. İnciler de nadirdir ve zanaat için gereklidir, bu yüzden onları saklamak en iyisi olabilir.

9

Diğer Oyuncularla Ticaret Yapın

Diğer oyuncularla ticaret yapmak da size ekstra Zil kazandırabilir

Animal Crossing’de Bells’i nasıl alacağınızı bulmak, bunu tek başınıza yaparken oldukça zor olabilir. Neyse ki, bu oyun, özellikle ticaret söz konusu olduğunda, başkalarıyla oynamayı teşvik ediyor.

Bazı çevrimiçi Animal Crossing topluluklarında, ticaret ve satışla meşgul olabilirsiniz ve birçok oyuncu, koleksiyonlarını tamamlamak üzere belirli bir öğe, çiçek, tarif veya fosil almak için Çanlarından bazılarını ayırmaktan fazlasıyla mutludur.

Hatta bazıları hayallerindeki köylüleri elde etmeye ve milyonlarca Bell ve dağ gibi Nook Miles Bileti ödemeye bile razı! Animal Crossing’de neredeyse her şeyi satabilirsiniz.

Hatırlatma: Sadece güvenli bir şekilde ticaret ve satış yaptığınızdan emin olun! Nookazon gibi kullanabileceğiniz güvenilir siteler ve topluluklar var.

10

şalgam sat

Hayvan Geçişinde Çanlar almanın en iyi yollarından biri şalgam satmaktır.

Meyve ve yaratık satmak iyi ve güzel, ancak ACNH’de Çanları hızlı hale getirmenin tartışmasız yolu hala şalgam!

Şalgam, yalnızca her Pazar sabahı ortaya çıkan Daisy-Mae adlı bir karakter tarafından satılan, ekilemeyen bir üründür. Şalgam satış fiyatı 90 ile 110 Çan arasında değişmektedir. Daha sonra satın aldığınız şalgamları (umarız) daha yüksek bir fiyata Nook’s Cranny’ye satabilirsiniz.

Ancak bu değerli sebze için zaman geçiyor çünkü şalgamlar bir hafta sonra çürür! Önümüzdeki Pazar günü, önceki haftadan satın aldığınız tüm şalgamlar bozulacak ve çöpe atmak zorunda kalacaksınız.

Yani amacınız şalgamlarınızı bozulmadan önce bir Nook’s Cranny’ye satmak. Nook’s Cranny’nize veya başka bir oyuncunun adasına satabilirsiniz. Pazartesiden Cumartesiye günde iki kez Timmy ve Tommy’nin satın alma fiyatını kontrol edin. Sabah farklı bir alış fiyatına sahip olacaklar ve öğleden sonra başka bir alış fiyatına sahip olacaklar.

Esasen, Stalk Market’in özü, düşükten alıp yüksekten satmaktır. Hatta oyuncular birçok çevrimiçi toplulukta bir araya geldiler (örn. Şalgam Takası) Nook’s Cranny’nin alış fiyatını paylaşmak ve başkalarının satması için kapılarını açmak. Başarılı olursanız, şalgamlarınız tek bir işlemle milyonlarca Çan’a ulaşabilir!oyun-5