Ekme ve bahçıvanlık, Animal Crossing’in oynanışının her zaman büyük bir yönü olmuştur. Yeni Ufuklar, meyve dikmek ve çiçek sulamaktan buğday gibi mahsul yetiştirmeye kadar bu sevilen geleneği sürdürüyor. Ancak, para kazanmanıza ve Tom Nook’a olan borçlarınızı ödemenize yardımcı olabilecek bir tür ekim var – Para ağacı.

Evet, Animal Crossing’de para ağaçlarda yetişir! Öğrenmek için okumaya devam edin Hayvan Geçişinde Para Ağacı nasıl dikilir ve hasat zamanında en fazla karı elde etmek için ne yapacağınızı bilin.

Bir Para Ağacını Nasıl Dikersiniz?

Bir Para Ağacı dikmek için sadece bir küreğe, adanızı her gün kontrol etmek için biraz özen göstermeye, biraz Çana ve sabra ihtiyacınız var! İşte adım adım bir kılavuz.

  • Parlayan bir nokta için adanızı kontrol edin: Yeraltından ışık saçan küçük bir delik gördüyseniz, Para Ağacı noktasını bulmuşsunuz demektir! Adanızda her gün yalnızca bir parlayan nokta belirir.
  • Parlayan noktayı kazın: Küreğini yerinde kullan ve 1.000 Çan kazacaksın. Onu kazdıktan sonra, deliği kapatmayın veya doldurmayın! Para Ağacınızı diktiğiniz yer burasıdır.
  • Çanlar dik: Evet, Para Ağaçları için özel bir tohuma ihtiyacınız yok. Parlayan deliğe biraz para yerleştirmeniz veya gömmeniz yeterlidir.
  • Ağacın büyümesini bekleyin: Bazı Çanlar yerleştirdikten sonra, fidanı sulamaya gerek yok. Sadece birkaç gün beklemen gerekiyor. Para Ağaçları beş aşamadan geçtiği normal ağaçlar gibi büyür – Fidanlık, Küçük, Orta, Büyük ve Yetişkin. Ve tıpkı normal ağaçlar gibi, büyümesi için 3×3’lük bir alana ihtiyacı var.

Birkaç gün sonra artık Para Ağacınız var! Ondan topladığınız para keseleri, ektiğiniz Çanlar sayısına bağlıdır. Daha sonra 3.000 Çan almak için delikten çıkardığınız 1.000 Çanı gömebilir veya daha fazlasını ekebilirsiniz. Ayrıntılı bir döküm görmek için aşağıdaki grafiğimize bakın.

Para Ağacı dikmek için Çanlar Gömmek

Bir Para Ağacı İçin Kaç Çan Dikmeliyim?

Bir Para Ağacı için dikmeniz gereken Çan sayısı, ne kadar para ayırabileceğinize bağlıdır. Küçük başlayabilir ve ardından 10.000 Bell’e kadar çalışabilirsiniz.

Bir Para Ağacından topladığınız Çanlar miktarı, yerleştirdiğiniz Çanlar ve RNG’ye veya parlayan deliğin rastgele yüzde şansına bağlıdır. Deliğin RNG’si zaten ayarlanmıştır ve bir model bulmanın bir yolu yoktur.

İşte ne kadar kazandığınızı bilmek için kullanışlı bir tablo.

ekilen çanlar Çanlar Hasat Edildi Başarı şansı
1.000 Çan veya Daha Az 3 x 1.000 Çan 100%
1.001 – 9.999 Çan 3 x 1.000 Çan %70
3 x Gömülü Miktar %30
10.000 ve üzeri 3 x 10.000 Çan %70
3 x Gömülü Miktar %30

İnsanlar matematiği yaptı ve sadece 10.000 Çan dikilmesi tavsiye edilir Daha güvenli yatırım için maks. 10.000’den fazla Zil, diyelim ki 99.000 Zil koyarsanız, üçlü alma şansı sadece %30’dur ve çoğu zaman yalnızca 30.000 Zil alırsınız. Uzun vadede 10.000 Zil yatırım yapmak size daha iyi kar sağlayacaktır.

Money Tree taşlarının özü budur!

Para Ağaçları Parayı Geri Getirir mi?

Ne yazık ki, para ağacınızı salladıktan ve para keselerini topladıktan sonra, Para Ağaçları tekrar para yetiştirmiyor. Onu kesebileceğiniz, kazabileceğiniz veya dekorasyon için kullanabileceğiniz sıradan bir ağaç haline gelecek.

Tamamen büyümüş bir Hayvan Geçiş Para Ağacı

Animal Crossing’de Para Ağacı böyle dikilir! Tüm Tom Nook kredileri, satın alınacak giysi ve mobilyalar ve inşa edilecek köprülerle, ek gelir elde etmek güzel.

Para Ağacınızda başarılı olup olmadığınızı bize bildirin ve RNG her zaman lehinize olsun. Daha fazla Hayvan Geçişi kılavuzu için bize göz atın!oyun-5