Andorzaten ikinci sezonu kendini karışmış buldu WGA’nın ilk günlerinde grev, dizi showrunner olduğunda Tony Gilroy eleştirildi olduğu iddia edilen yanlış anlaşılmalar nedeniyle çalışmaya devam etmek WGA grevinin sendika üyelerinin taleplerine rağmen dizide. Şimdi, Hollywood olarak kendini bir başkasıyla karşı karşıya bulur, Andor bir kez daha gündemde.

Son teslim tarihi Şu anda İngiltere’de çekimleri yapılan dizinin ikinci sezonunun yapımına ara verildiği bildirildi.sadece haftalar uzakta” ​​bir anapara sarmak fotoğrafçılık – ancak yalnızca şu anda grev yapan ABD sendikalarının üyeleri olan oyuncu kadrosu için. Deadline ayrıca, dizinin yapımda yer alan yerel oyuncularla mümkün olduğunca çok malzeme çekmeye devam edeceğini, ancak bunun filme alınması gerekenler için ne kadar mümkün olduğunu belirtiyor. görülmeye devam ediyor. Birleşik Krallık’taki SAG-AFTRA’nın eşdeğeri olan Equity, farklı sözleşmeler kapsamında faaliyet gösteriyor ve Birleşik Krallık sendikasının üyeleri, SAG üyesi mürettebat arkadaşlarıyla dayanışma içinde grev yapmaları halinde sözleşmeyi ihlal etmekten dava edilebilecekleri konusunda uyarıldı.

Gilroy, kendisi için, Andor‘S son basın olayları ardından bir dizi Emmy adaylığı eleştirmenlerce beğenilen dizinin hem WGA hem de SAG-AFTRA grevlerine hızlı bir şekilde son verilmesini ve hem yazarlar hem de oyuncular için adil bir anlaşmayı savunması için.

Her yerde tüm departmanlarda bu büyük yaratıcı insan topluluğuna sahipsiniz. Ömürlerini geçirmişler, kimisi ikinci, üçüncü kuşak, kimisi yepyeni; her ne ise, hepsi oraya geldi ve hepsi bu şeyin bir parçası,” Gilroy Geçenlerde Collider’a söyledi.Ne yazık ki, şu anda sendikaların bu sektörü, sahip olduğumuz bu inanılmaz sistemi büyüten bu harika Amerikan endüstrisini korumaya çalışan insanlar olduğu yerdeyiz.”

Ve onu kim korumaya çalışıyor? Gilroy sözlerini şöyle tamamladı: Bu sektörü korumaya çalışmak sendikalara kaldı.Bence bu topluluk duygusu, tüm bu emek sıkıntısına başarılı bir şekilde son verecek olan şeydir.

Andor 2. sezonun 2024 yazında yayınlanması bekleniyordu, Gilroy daha önce Yıldız Savaşları Bu yılın başlarında kutlama ana fotoğrafçılığın tamamlanmasından sonra yaklaşık bir yıllık post prodüksiyon planlandı. Bu duraklamayla birlikte, bu zaman çerçevesinin doğru kalıp kalmadığını göreceğiz – ancak bu, sendikalarla müzakere etmek dışında herhangi bir şekilde grevlerin etkisini hesaba katmaya zorlanan bir endüstrinin başka bir örneği.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleyeceğinizi kontrol edin hayret, Yıldız SavaşlarıVe Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var? Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7