Samsung’un ürün lansmanları için vitrin etkinliği olan Galaxy Unpacked 2023, 26 Temmuz’da Kore’nin Seul kentinde gerçekleşecek. Bu, şirketin bu yılki ikinci Galaxy Unpacked etkinliği olacak ve Samsung muhtemelen beşinci nesil katlanabilir telefonlarını (muhtemelen Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5) etkinlikte tanıtacak. Samsung, yaklaşan katlanabilirler için ön rezervasyonları kabul etmeye başladı bile. Şirket, amiral gemisi akıllı telefonların yanı sıra yeni Galaxy Tab S9 serisini ve Galaxy Watch 6 serisini bile tanıtabilir. Her zaman olduğu gibi, Samsung, Galaxy Unpacked etkinliğinin resmi tarihi ve yeri dışındaki herhangi bir ayrıntıyı henüz doğrulamadı, ancak bitmek bilmeyen söylentiler ve sızıntılar, yaklaşmakta olan Unpacked partisini bozuyor gibi görünüyor.

Samsung Galaxy Unpacked 2023: Canlı yayın nasıl izlenir

Güney Koreli teknoloji devi, Galaxy Unpacked etkinliğine bu yılın biraz erken saatlerinde, 26 Temmuz’da 4:30pm IST’de ev sahipliği yapacak. Samsung.com ve YouTube’da canlı yayınlanacak. Bu, teknoloji devinin Galaxy S23 serisi akıllı telefonları ve Galaxy Book 3 serisini Ocak ayında tanıttığı etkinliğin ardından bu yılki ikinci Unpacked etkinliği olacak. Samsung, lansman etkinliğini tanıtmak için “Diğer tarafa katılın” sloganını kullanıyor.

Samsung Galaxy Unpacked: Ne beklemeli?

Samsung, yeni nesil Galaxy Z serisi katlanabilir akıllı telefonların nihai adını henüz doğrulamadı, ancak şüphesiz bir sonraki etkinliğin odak noktası olacaklar. Katlanabilir akıllı telefonların Samsung Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5’ten oluşması bekleniyor. Galaxy Tab S9 Ultra’nın da vanilya Galaxy Tab S9 ve Galaxy Tab S9+ ile birlikte tanıtılması bekleniyor. Lansman etkinliği için bir çift Galaxy Watch 6 serisi ve Galaxy Buds 3 gerçek kablosuz stereo (TWS) kulaklık da kullanılabilir.

Samsung, Hindistan’da yaklaşmakta olan amiral gemisi telefonlar ve diğer ürünler için ön rezervasyonları şimdiden kabul etmeye başladı. Kullanıcılar, Rs jeton ödemesi ile cihazları önceden rezerve edebilir. 1.999.

Samsung Galaxy Z Fold 5, Galaxy Z Flip 5 fiyatı, özellikleri (beklenen)

Daha önce sızan görseller ve sahte birimler orijinalse, Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5, sırasıyla Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4 olan önceki modellere benzer bir tasarım diline sahip olacak. Her iki model de, katlanmış durumdayken telefonun iki tarafının düz durmasını sağlayan yeni bir su damlası tarzı menteşe getirebilir. Galaxy Z Flip 5’in selefine göre daha büyük bir harici ekranla geleceği söyleniyor. Hem Google uygulamaları hem de Samsung’un kendi uygulamaları için destek sunabilir.

Galaxy Z Fold 5’in fiyatının 1.899 Euro’dan (kabaca 1.72.400 Rs) başlayacağı söylenirken, Galaxy Z Flip 5’in başlangıç ​​fiyatı 1.199 Euro’dur (kabaca 1.08.900 Rs).

Spesifikasyonlara gelince, her iki modelin de One UI 5.1.1 ile Android 13’te çalıştığı söyleniyor. Kaputun altına bir Snapdragon 8 Gen 2 SoC yerleştirmeleri bekleniyor.

Samsung Galaxy Z Fold 5, 120 Hz’e kadar dinamik yenileme hızına sahip 7,6 inç tam HD+ (1.812, 2.176 piksel) Dinamik AMOLED iç ekrana sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. 904 x 2.316 piksel çözünürlüğe ve 120 Hz’e kadar yenileme hızına sahip 6,2 inç Dinamik AMOLED dış ekrana sahip olabilir. 50 megapiksel birincil kamera, 12 megapiksel ultra geniş kamera ve 12 megapiksel telefoto atıcıdan oluşan üçlü bir arka kamera kurulumu taşıdığı söyleniyor. Özçekimler için 10 megapiksel ön kamera olabilir. Dahili ekranda yer alan 4 megapiksel ekran altı kameraya sahip olacağı söyleniyor. 4.400 mAh pil ile desteklenebilir.

Öte yandan Galaxy Z Flip 5, 120 Hz’e kadar değişken yenileme hızına sahip 6,7 inç tam HD+ (1.080, 2.640 piksel) Dinamik AMOLED ana ekrana sahip olacak gibi görünüyor. Dış ekran, 120Hz’e kadar uyarlanabilir yenileme hızına sahip 3,4 inç boyutunda olacak şekilde tasarlanmıştır. 12 megapiksellik ultra geniş bir atıcının yanı sıra 12 megapiksellik bir birincil kameraya sahip olduğu söyleniyor. 10 megapiksel özçekim kamerası da olabilir. 3.700 mAh pil taşıması bekleniyor.

Samsung Galaxy Tab S9 serisi özellikleri (beklenen)

Samsung’un Galaxy Tab S9 serisinin Galaxy Tab S9, Galaxy Tab S9+ ve Galaxy Tab S9 Ultra’dan oluşması bekleniyor. Geçen yılki Galaxy Tab S8 serisinin yerini alacaklar. Üç modelin de muhtemelen Snapdragon 8 Gen 2 SoC üzerinde çalışması bekleniyor. Üst düzey Galaxy Tab S9 Ultra 5G, 14,6 inç Dinamik AMOLED ekrana sahip olabilir ve 13 megapiksel birincil kamera ve 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera ile donatılabilir. İki adet 12 megapiksel özçekim kamerasına sahip olduğu ve 11.200 mAh bataryaya sahip olacağı söyleniyor.

Samsung Galaxy Watch 6 fiyatı, özellikleri (beklenen)

Söylentilere göre Galaxy Watch 6 serisi, devam eden Galaxy Watch 5 modellerinden birkaç yükseltme ile çıkış yapabilir. Fiziksel döner çerçeveyi geri getirebilirler ve yeni bir Exynos W980 yongası üzerinde çalışabilirler. Yeni giyilebilir cihazlarda Düzensiz Kalp Ritmi Bildirimi (IHRN) özelliğinin de olması bekleniyor. Galaxy Watch 6 40mm modeli 300mAh bataryaya sahipken, 44mm varyantı 425mAh batarya ile gelebilir. 43 mm Galaxy Watch 6 Classic’in 300 mAh pil taşıdığı söylenirken, 47 mm’nin 425 mAh pili olabileceği söyleniyor.

Yakın tarihli bir sızıntıya göre, Galaxy Watch 6 ve Galaxy Watch 6 Classic, Fransa’da sırasıyla 319,99 Euro (yaklaşık 26.600 Rs) ve 419,99 Euro (yaklaşık 37.600 Rs) olarak fiyatlandırılacak.


Samsung’un Galaxy S23 serisi akıllı telefonları bu hafta başlarında piyasaya sürüldü ve Güney Koreli firmanın ileri teknoloji cep telefonları üç modelde de birkaç yükseltme gördü. Fiyatlardaki artış ne durumda? Bunu ve daha fazlasını Gadgets 360 podcast’i Orbital’de tartışıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.
Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8