YouTube’daki sinir bozucu, uzun, tekrar eden reklam aralarını atlamak ister misiniz? Pekala, Google-parent Alphabet daha fazla ödemeniz için size ihtiyaç duyacak. YouTube Premium abonelik hizmeti şimdi maliyeti 13,99 dolar, öncekinden 2 dolar arttı. Yıllık ödeme yapmayı mı düşünüyorsunuz? Pekala, şimdi daha önce olduğundan 20 $ daha fazla, 139.99 $ toplamanız gerekecek.

Ek olarak, Youtube müzik ayda 1 $ artarak 10.99 $’a çıkıyor. Google, bu değişiklikleri Perşembe sabahı ET itibariyle herhangi bir resmi duyuru olmaksızın yaptı. Haber ilk olarak tarafından fark edildi. 9to5Google. Artan fiyat, hizmet sessizce test edildiğinde gelir reklam engelleyici kullanıcılarını engellemenin yeni yollarısadece üç video izledikten sonra onları kesmekle tehdit etti.

Geçen Ekim, YouTube, aile planının fiyatını ayda 5 ABD doları artırdı ABD dahil en büyük pazarları için Bu durumda YouTube, fiyat artışının “mükemmel hizmet ve özellikler sunmaya devam etmek” olduğunu söylerken “son enflasyonu” suçladı. YouTube Premium fiyatları en son 2018’de YouTube Music’in piyasaya sürülmesiyle birlikte yükseltmişti. Artış son fiyata benzer Apple Music ve Amazon Music ile artıyor şu anda ayda 10,99 ABD doları olarak fiyatlandırılıyor.

YouTube Premium eklenen özellikler Nisan ayında, kullanıcıların videoları telefonlarda ve tabletlerde sıraya koymasına ve cihazlar arasında geçiş yaparken sürekli akış yapmasına olanak tanıyan bir özellik.

Gizmodo yorum için Google’a ulaştı, ancak hemen yanıt alamadık. Görünüşe göre habersiz fiyat artışı mevsimi. Peacock gibi hizmetler, premium aboneliklerinde fiyatları yükseltirken, Netflix ucuz, reklamsız seçeneğini kaldırdı ve kullanıcıları reklamları kabul etmeye zorluyor veya “Standart” planları için 15,50 ABD doları ödeyin.

Hizmet, son zamanlarda reklam yükünü artırıyor. şirket planlıyor YouTube’a 30 saniyelik atlanamayan reklamlar ekleyin TV’lerde görüntülendiğinde. Reklamlar ayrıca duraklatıldığında videolarda görünmeye başlayabilir. Tüm söylenenler, YouTube reklamları Google’a istedikleri kadar para kazandırmıyor. Şirketin en son kazanç raporuşirket, geçen yılın aynı dönemine kıyasla YouTube reklam gelirinde 176 milyon dolarlık bir düşüş gördüğünü bildirdi.

şirketinde yatırımcı görüşmesiGoogle’ın YouTube Baş İşletme Sorumlusu Phillipp Schindler, şirketin reklamverenlerin platformda harcadıkları parada “artan geri çekilme” gördüğünü söyledi.

Aynı zamanda şirket, YouTube Premium ve YouTube TV gibi abonelikleri içeren Google Hizmetleri bölümü aracılığıyla kârda bir miktar artış gördü ve Schindler, YouTube aboneliklerinde büyümeyi hızla duyurdu. Şirket, yatırımcılara NFL Sunday Ticket teklifinin “YouTube’un ücretli ve reklam destekli deneyimlerine yeni izleyiciler getirmesini” umduğunu söyledi.

Dolayısıyla YouTube, denemeye cesaret eden herkesi tokatlarken Premium abonelerine daha fazla ağırlık vermek istiyor reklamları aşmak için. Google CEO’su Sundar Pichai, insanların YouTube’da videoları nasıl izlediğiyle ilgili “deneyimleri iyileştirmek” istediklerini söyledi, ancak şirketin video kuyruğunun ötesinde, ürünün ayda 2 dolar değerinde olmasını sağlayacak daha fazla hizmet sunması kesinlikle iyi olurdu.genel-7