Bir grup Cartoon Network ve Warner Bros. Animation yapım çalışanı – stüdyo projelerinin hayata geçirilmesinde hayati rol oynayan farklı yöneticiler, asistanlar, BT uzmanları ve koordinatörlerden oluşan personel – The Animation Guild ile bir birlik kurma niyetlerini açıkladılar.

İçinde Bir deyim Warner Bros. Animasyon yapım müdürü Hannah Ferenc, devam eden sendikalaşma çabasıyla ilgili olarak, bir sendika kurmaya çalışan personelin sanatçı veya yazar olmadığını, ancak becerilerinin son derece uzmanlaşmış olduğunu ve genel prodüksiyon sürecine yaptıkları katkıların, bu şovların insanların ekranlarında nasıl sonuçlandığının ayrılmaz bir parçası olduğunu açıkladı. Ferenc, sendikalaşma çabalarının sadece mevcut işçiler için olmadığını da vurguladı; bunlar, gelecekteki gösterilere katılabilecek tüm çalışanlar içindir.

Ferenc, “Geçtiğimiz yedi yıldır animasyon sektörünün mevcut durumunu yaşamış biri olarak, yalnızca mevcut çalışanlarımızın değil, gelecekte bize katılmayı seçen herkesin yaşanabilir ücretler kazanarak ve hak ettikleri itibar ve saygıyla davranılarak tutkularının peşinden gitme konusunda kendilerini güvende hissetmelerini sağlamak istiyorum.”

Genel olarak daha önemli ücretler ve yapım müdürleri için fazla mesai maaşı avantajları arzusunun yanı sıra, Cartoon Network ve Warner Bros. Animation içinde sendikalaşma çabası kısmen Warner Bros.genel-2