Apex Efsaneleri Sıralamalı mod ve çeşitli hatalar söz konusu olduğunda son zamanlarda normalden biraz daha fazla zorlukla uğraşıyor, bu da gelecekte olası ciddi değişiklikler hakkında spekülasyonlara yol açıyor. Topluluğun bazı üyeleri, battle royale oyununun Source motorunu değiştireceğine inanıyor, ancak bir Apex Legends geliştiricisinden gelen son tweet’ler, bu söylentileri hoş açıklamalarla kapattı.

Digital Foundry’den Alexander Battaglia’nın yakın tarihli bir tweet’inde, önceki oyunlarında farklı bir motor kullandıktan sonra Unreal Engine’e geçen birkaç geliştirici listeleniyor ve listede Respawn Entertainment var.

Bu, Respawn’ın teknoloji direktörü Michael Kalas’ın yanıt vermesine neden oldu. iplik ekibin orada yer almasıyla ilgili birkaç açıklama yaparak şunları söyledi:

“Tam olarak doğru değil. Respawn, kullanımda olan birden fazla motora sahiptir. “Kaynak” motorumuz ilerleme kaydetmeye devam ediyor, Apex/Titanfall evreninde asla yerini almayacak ve ona katkıda bulunan/kullanan başka oyunlar da var.”

Bu, Apex Legends’ın hala gelişmekte ve değişmekte olduğunu, ancak bazı oyuncuların beklediği şekilde olmadığını doğrulamaktadır. Kalas’a aynı mesaj dizisinde Source2’ye potansiyel bir geçiş sorulur, ancak ekibin giriş gecikmesi gibi sorunları motor anahtarları yerine yükseltmeler yoluyla çözmeyi başardığını açıklayarak yanıt verir.

Kalas, ekibin diğer projelerine gelince, Respawn’ın Star Wars ekiplerinin “kendileri için en iyi olanı seçmek için kendi yollarını seçtiklerini” söylüyor.

Bazı sorunlara rağmen 17. Sezonun bitiminden önce maçlara atlamaya hala hevesli olanlar, yukarıdaki fragmanda gösterilen Neon Network Collection Etkinliğini sabırsızlıkla bekleyebilirler.

Etkinlik 25 Temmuz’da yayınlanmadan önce kimi kullanmanız gerektiğine dair ipuçları almak için Apex Legends seviye listemize bir göz atmayı unutmayın ve Apex Legends 18. sezon çıkış tarihini dört gözle bekliyoruz.

oyun-2