Buhar en sevdiğim video oyun kitaplığı platformudur ve bu büyük ölçüde sürekli iyileştirmelerinden kaynaklanmaktadır. Valve, düzenli güncellemelerle mağazasını iyi durumda tutuyor ve oyunculara başka yerde bulması zor olan çeşitli PC oyunları sunuyor. Ancak Steam Atölyesi ne yazık ki platformun diğer alanlarından çok daha az güncellendi. Hem yaratıcılar hem de oyuncular için güvenilir bir alan olmaya devam etse de topluluğun dört gözle beklediği değişiklikler var. Yıllar sonra atölyenin ilk güncellemesiyle birlikte Valve, talep edilen bu iyileştirmelerden bazılarını uyguluyor.

Steam, Valve’ın kepçeli oyunları yasaklaması ve çeşitli çığır açan satışlara ev sahipliği yapmasıyla yıllar içinde iyileştirme ve güncellemelerden adil bir pay aldı. Oyuncuların, topluluk yapımı modlar, haritalar ve çeşitli oyunlar için öğeler gibi hayranlar tarafından oluşturulan her türlü içeriği keşfedebilecekleri bir alan olan platformun atölyesi, 2016’dan bu yana kendisine özel herhangi bir büyük güncelleme almadı.

Steam Atölyesi harika ve güvenilir bir araç olsa da yıllar boyunca Valve’ın oyuncu alanını nasıl geliştirebileceğine dair çeşitli önerilerde bulunulmuştur. Bugün 19 Temmuz Çarşambaatölye, beraberinde bu tür pek çok değişiklik getiren bir güncelleme aldı.

Artık belirli bir oyunun Steam Atölyesi sayfasında arama yapmaya çalıştığınızda, sonuçlar kısmi dizi eşleşmelerini işleyebilir. Arama sonuçları ayrıca, popülerlik ve derecelendirmeler dikkate alınarak en alakalı olanlara öncelik verilerek düzenlenecektir. Tam güncelleme ayrıntılarını Steam’in resmi gönderisinde görüntüleyebilirsiniz. Burada.

PC oyunlarını bizim kadar seviyorsanız, Steam Yaz İndirimi fırsatlarından bazılarına göz atmalısınız. Alternatif olarak, çalıntı varlıklarla dolu olmayan eğlenceli oyun deneyimleri için favori ücretsiz bilgisayar oyunlarımızdan birkaçına göz atın.oyun-2