Sözde indirimli cep telefonu tarifelerini kullanıyorsanız, Klarmobil’i iyi bilmelisiniz. Ancak Crash sağlayıcısının aynı zamanda sağlayıcıdan bir teklif olduğunu biliyor muydunuz? Şu anda Crash ile üç farklı cep telefonu tarifesi ayırtabilir ve örneğin Deutsche Telekom ağında ayda sadece 11,99 Euro’ya 25 GB veri hacmi elde edebilirsiniz. Sizin için çarpışma tarifesi kontrolümüz var.

Ön ödemeli veya esnek tarife istemiyorsanız ve uzun vadeli bir çözüm arıyorsanız, internette hemen hemen her sağlayıcıdan uygun bir teklif bulabilirsiniz. Bunlardan biri, şu anda üç cep telefonu tarifesi çıkarabileceğiniz ve Deutsche Telekom ağını kullanabileceğiniz Crash. Düşük aylık maliyetlerin yanı sıra yüksek bağlantı ücreti de ödemezsiniz.

Tüm cep telefonu tarifeleri için aynı çerçeve koşulları geçerlidir. 4G mobil radyo standardını kullanıyorsunuz ve maksimum indirme bant genişliği 50 MBit/sn. Tüm tarifelerle 24 ay boyunca sağlayıcıya bağlı kalırsınız ve VoLTE ve WiFi aramalarını kullanabilirsiniz. Ayrıca bir AB dolaşım sabit ücreti bekleyebilirsiniz. Buradaki en büyük fark, veri hacminde ve paranız için gerçekte ne kadar aldığınızdır.

Bir bakışta kaza tarifeleri

Daha önce de belirtildiği gibi, Crash ile üç farklı tarife seçeneği bekleyebilirsiniz. Ayda 9,99 Euro’ya 10 GB veri hacmi ayırtabilir veya biraz daha kapsayıcı bir hacim seçerek 10,99 Euro’ya 15 GB elde edebilirsiniz. Ancak, en büyük tarife özellikle heyecan verici. Çünkü D ağında yalnızca 11,99 Euro’ya 25 GB’lık muazzam bir veri hacmi var. Aşağıdaki tarife kontrol tablomuzda neden bu kadar heyecan verici olduğunu görebilirsiniz.

Kaza tarifesine genel bakış

Karakteristik Allnet sabit oran 10 GB Allnet sabit oran 15 GB Allnet sabit oran 25 GB
Alman Telekom
Bant genişliği Maks.50 Mbit/s
5G/4G 4G
asgari süre 24 ay
Aylık maaş 9,99 avro 10.99 Euro 11,99 Euro
bağlantı ücreti uygulanamaz
toplam tutar 239,76 avro 263,76 avro 287,76 avro
Tüketilen GB başına fiyat ~ 0,99 avro ~ 0,73 avro ~ 0,48 avro
Tarifeye* Tarifeye* Tarifeye*

Gördüğünüz gibi tarifeler birçok açıdan benzer. Ancak teklifleri farklılaştıran tam olarak “kullanılan GB başına fiyat”tır. Tarifenizden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, 25 GB Allnet sabit ücreti ile doğru yere geldiniz, çünkü bir GB size sadece 48 sente mal oluyor. Etkili fiyat hesaplaması olmasa bile, teklifin değerli olduğu fark edilir, çünkü en ucuz seçeneğe kıyasla yalnızca 2 Euro daha fazla karşılığında ayda 15 GB ek veri hacmi elde edersiniz.

Bu anlaşma ile tüm teklifler buna değer. Bununla birlikte, en büyük değişken öne çıkıyor ve bir ağ karşılaştırmasında da çok ucuz. Böyle bir tarife D ağında nadiren bulunur, ancak burada 5G ağı olmadan yapmanız gerekir. Sakıncası yoksa Crash’e bir şans vermelisin.

Teklifler hakkında ne düşünüyorsunuz? Daha önce Crash deneyiminiz oldu mu? Yorumlarda bize bildirin!genel-27