Piyasaya sürülmesinden bu yana geçen kısa süre içinde Diablo IV, Activision Blizzard’ın en çok kazananlarından biri oldu çünkü şirket oyunun tüm zamanların en hızlı satan oyunlarından biri olduğunu açıkladı. Genel olarak oyun, Blizzard için 1 milyar doları aşan net rezervasyonlarla rekor bir çeyrek geçmesine yardımcı oldu.

Buna göre Activision Blizzard 2023’ün ikinci çeyreği mali sonuçlarında Diablo IV, “eşdeğer bir çıkış aşamasında” diğer tüm Blizzard oyunlarından daha fazla birim sattı ve oyuncu tutma özellikle güçlüydü. Yalnızca Haziran ayında oyunu oynayan 10 milyondan fazla insanla, geçen ay 700 milyon saatin üzerinde etkinlik kaydedildi.

Şimdi oynuyor: Diablo 4 Video İncelemesi

Yalnızca Avrupa’da Diablo IV, 2023’ün şimdiye kadarki en hızlı satan ikinci oyunu ve yalnızca Hogwarts Legacy’ye yeniliyor. GamesIndustry.Biz. PC şaşırtıcı olmayan bir şekilde en popüler platformdu – oyuncuların şeytani bir %66’sı PC’de oynamayı seçti – ve PlayStation 5, Avrupa’nın Diablo IV oyuncu tabanının %21’ini çekti.

ABD ve Kanada’da Diablo IV, Street Fighter 6 ve Final Fantasy 16 gibi zorlu rekabeti yenerek PS5 ve PS4’te en çok indirilen oyun oldu ve en üst sırayı aldı. Piyasaya sürüldükten beş gün sonra Blizzard, Diablo IV’ün küresel satışlarda 666 milyon dolar kırdığını bildirdi.

Diablo IV’ün başarısının ilginç bir yan etkisi, oynaması ücretsiz Diablo Immortal’ın oyuncularda bir canlanma görmesi ve Blizzard’ın mobil ve PC oyunları için Haziran ayı net rezervasyonlarının Ocak 2023’ten bu yana en yüksek seviyeye ulaştığını eklemesi.

20 Temmuz’a bakıldığında, Diablo IV’ün ilk sezonu başlayacak. Bu sezon döneminde eklenecek olan Season of the Malign ve aşırı güçlü Malign Hearts için oyunu hazırlamak üzere devasa bir Diablo IV yaması yayınlandı.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1