Callisto Protokolü yama 5.03, tüm platformlarda kullanıma sunuldu ve PC’de ışın izleme ile ilgili bir kilitlenme sorununu ele aldı.

Bu yeni güncelleme küçük bir güncelleme gibi görünüyor. Bu yama, PC’de yukarıda bahsedilen ışın izleme kilitlenme sorunlarını ele almanın yanı sıra, PlayStation’daki bir ses günlüğü sorununu giderir ve kart genelinde ek performans optimizasyonları içerir. Ek olarak yama, Final Transmission genişletmesindeki Dünya Dışı yayın sorunlarını giderir.

Bu yama için resmi sürüm notlarını şurada bulabilirsiniz: oyunun resmi sitesi burada. Oyunun geçen yıl küresel lansmanından bu yana oyuncular, özellikle PC’de bazı optimizasyon ve performans sorunları yaşıyor. O zamandan beri oyun deneyimini geliştirmek için birkaç yama yayınlandı. Xbox Serisinde, geliştirme ekibi Microsoft konsolunda bu özelliği etkinleştiren bir yama yayınlayana kadar ışın izlemeli yansımalar başlangıçta devre dışı bırakıldı.

Umarız bu yeni güncelleme, oyunun tüm platformlardaki performansını daha da artırır.

Geçen yıl lansman incelememizde bilimkurgu hayatta kalma korku oyunu hakkında yazdıklarımızı burada bulabilirsiniz.

“Ekran görüntülerinde ve ölüm sahnelerinde inanılmaz bir izleyici olsa da, Callisto Protokolü, Black Iron Prison’da on iki saatten fazla süren yolculuğu iki, hatta belki de tek bir oynanışa değer kılan ilgi çekici içerik eksikliğinden muzdariptir” diye yazdık. “Zanaatkarlık ve beceri ağaçlarının her ikisi de minimum düzeydedir (her ikisi de oyuncuların tam oyun boyunca yalnızca iki veya üç silahı tamamen yükseltebilecekleri yüksek miktarda krediye mal olurken), yakın dövüş ve dövüş karşılaşmaları bir bütün olarak büyük ölçüde senaryolu hisseder. Korku unsurları, Striking Distance’ın ilk korku oyununu oynamak için tek başına bir neden olarak göze çarpıyor, ancak yolculuğun sonuna kadar gitmektense kendinizi Black Iron Prison’a geri atılırken bulmak isteyebilirsiniz.”

Callisto Protokolü şu anda dünya çapında PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PS5 ve PS4 için mevcuttur.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17