Facebook ana şirketi Meta tarafından bu ayın başlarında başlatılan popüler mikroblog platformu olan Threads, platformdaki spam saldırılarındaki artışın ardından oran sınırlamaları uygulayacak. Hız limitleri, bir kullanıcının belirli bir süre içinde bir platformla etkileşime girebileceği yapay bir tavandır ve rakip Twitter, bu ayın başlarında aynı amaç için benzer limitler açıklamıştır. Bu arada, uygulamanın diğer platformlar tarafından sunulan önemli özelliklerden hâlâ yoksun olması nedeniyle, uygulamadaki günlük aktif kullanıcı sayısının önemli ölçüde düştüğünü belirten bir rapora göre, Threads uygulamasının etrafındaki erken heyecan azalmış görünüyor.

Pazartesi günkü bir Konu gönderisinde, Instagram başkanı Adam Mosseri söz konusu spam saldırılarının platformda “alındığını” ve hizmetin “oran limitleri gibi konularda daha sıkı olması gerektiğini” söyledi. Ancak, tıpkı Twitter’ın son zamanlarda hız limitleri uygulaması gibi, karar aktif kişilerin hizmete erişmesini engelleyebilir. , Mosseri, şirketin korumaları faaliyetlerini sınırlandırırsa, kullanıcıların yanlış pozitiflerle ilgili geri bildirim sağlayabileceklerini ekledi.

Gişe rekorları kıran bir çıkışın ardından, Threads’in günlük aktif kullanıcılarında bir düşüş gördüğü görülüyor. 7 Temmuz’da günlük 49 milyon aktif kullanıcıya sahip olan uygulamanın, bir hafta sonra 14 Temmuz’da 23,6 milyon aktif kullanıcısı (Android’de) vardı. detaylar Benzer Web tarafından paylaşılan ve doğrulanmış analitik platformu Sensor Tower tarafından. Eskiyen yeni uygulamaların getirdiği yeniliklere ek olarak, Meta’nın karar VPN kullanarak AB’den kullanıcılara erişimi engellemek, aktif kullanıcı sayısında daha yüksek bir düşüşe neden olabilirdi.

Threads’teki aktif kullanıcılarda bildirilen düşüşe rağmen, platform zaten kazanılmış Data.ai tarafından paylaşılan ayrıntılara göre, rakip Twitter’ın sahip olduğu haftalık aktif kullanıcı tabanının yaklaşık beşte biri. Firma ayrıca, Threads’e olan talebin, uygulamanın küresel indirmelerinin yüzde 33’ünü oluşturan Hindistan’da en yüksek olduğunu, ardından Brezilya ve ABD’nin geldiğini açıkladı.

Diğer sosyal medya ve mikroblog hizmetlerinin aksine, Threads, hizmet bu ayın başlarında başlatıldığında eksik olan birkaç önemli özelliğe sahip değil. Bunlar arasında doğrudan mesajlaşma (DM’ler), gönderilerde metin arama yeteneği ve kronolojik bir zaman çizelgesi yer alır. Bu özellikler hala geliştirilme aşamasındayken, Business Insider tarafından sızan bir not görüldü. ortaya çıkarır mesajlaşma, iyileştirilmiş arama işlevselliği ve trendleri ve konuları görme yeteneği yakında platformda yerini alacak.


Nothing Phone 2, Phone 1’in halefi olarak mı hizmet edecek yoksa ikisi bir arada mı olacak? Şirketin yakın zamanda piyasaya sürdüğü cep telefonunu ve daha fazlasını Orbital’in son bölümü olan Gadgets 360 podcast’inde tartışıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.
Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8