Apple’ın geçen yıl Eylül ayında tanıttığı Apple Watch Ultra’nın yerini alacak ikinci nesil Apple Watch Ultra üzerinde çalıştığı söyleniyor. İkinci nesil Apple Watch Ultra’nın lansmanının zaman çizelgesi henüz açıklanmadı. Önceki bir rapor, bir sonraki Watch Ultra’nın 2026’da piyasaya sürülebileceğini öne sürdü. Şimdi, analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın yaklaşmakta olan akıllı saatinin tasarımı ve bileşenlerin ana tedarikçilerinin adları hakkında bazı yeni bilgiler verdi.

bir gönderide yayınlanan Medium’da Kuo, Apple’ın yaklaşmakta olan Apple Watch Ultra için 3D baskı teknolojisini benimseyebileceğini iddia etti. Giyilebilir cihazın dijital taç, yan düğme ve işlem düğmesi dahil olmak üzere 3D baskılı mekanik parçalara sahip olduğu söyleniyor. Bu parçalar şu anda bir CNC (Bilgisayar Sayısal Kontrol) işlemi kullanılarak üretilmektedir.

Ayrıca, 3D baskının da arka uç işlemler için CNC sürecinden geçmesi gerekeceğini, bunun Apple için üretim maliyetlerinden tasarruf sağlayacağının söylendiğini de sözlerine ekledi. Aynı zamanda üretim sürecini hızlandırması da muhtemeldir. Gönderi ayrıca, IPG Photonics’in lazer bileşenlerinin tek tedarikçisi olduğunu, Farsoon ve BLT’nin ise 2023 Apple Watch Ultra için 3D baskılı mekanik parçaların yazıcı tedarikçileri olacağını ortaya koyuyor.

Akıllı saatle ilgili söylentiler ve spekülasyonlar internette dolaşmaya devam ediyor ve yakın tarihli bir rapora göre Apple Watch Ultra’nın 2. nesli, segmentinde microLED özelliğine sahip ilk model olabilir. MicroLED’ler veya daha doğrusu bileşenleri, normal LED’lerden yüz kat daha küçüktür. Bu nedenle, üretim sürecini de etkileyebilecek şekilde bir araya getirilmeleri zaman alır ve lojistik açıdan daha karmaşıktır. Apple’ın iPhone, iPad ve Mac dahil tüm cihazları için microLED ekranı tanıttığı söyleniyor.

Geçen ay Apple, Apple Watch modelleri için en son işletim sistemi olan watchOS 10’u 5 Haziran’daki Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC) tanıttı. watchOS güncellemesi, yeniden tasarlanmış uygulamalar, ilgili pencere öğelerini görüntülemek için yeni bir Smart Stack, yeni yüzleri ve daha fazlasını izleyin.


Nothing Phone 2, Phone 1’in halefi olarak mı hizmet edecek yoksa ikisi bir arada mı olacak? Şirketin yakın zamanda piyasaya sürdüğü cep telefonunu ve daha fazlasını Orbital’in son bölümü olan Gadgets 360 podcast’inde tartışıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.
Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8