Londra girişimi, bu hafta Nothing Phone’u (2) (inceleme) piyasaya sürerken, şirket şimdiden en son şeffaf akıllı telefonu için ilk yazılım güncellemesini dağıtıyor. Ürün yazılımı, 2x yakınlaştırma ile portre fotoğrafları çekme ve kilit ekranında ve her zaman açık ekranda widget’ları kullanma yeteneği dahil olmak üzere önemli düzeltmeler ve iyileştirmeler içerir.


Nothing Phone için daha net ve optimize edilmiş fotoğraflar (2)

2. nesil Nothing Phone için yeni yazılım güncellemesi, cihazın piyasaya sürülmesinden sadece birkaç gün sonra geliyor. Bu, Android 13 tabanlı ve şu anda dünya çapında bir OTA (Kablosuz) güncellemesi olarak lanse edilen Nothing OS 2.0’dır. 105 MB boyutunda oldukça mütevazı. Yine de, kamera ve Glyph arayüzü merkezli çok sayıda değişiklik ve iyileştirme içeriyor.

Değişiklik günlüğü, şirketin arka kameranın portre modu için eksik olan 2x yakınlaştırma seviyesini düzelttiğini ortaya koyuyor. Aynı zamanda, HDR görüntüler ve 4x ile 10x büyütme arasında genişletilmiş yakınlaştırma seviyesine sahip çekimler bu yapıda optimize edilmiştir. Sonuç olarak, Nothing’e göre fotoğrafların daha net kalitede olmasını bekleyebilirsiniz. Ayrıca 50 MP çözünürlüğe sahip hareketli fotoğrafları ve video kaydında azaltılmış gecikmeyi de destekler.

Kullanıcı arayüzüne gelince, artık kilit ekranında ve her zaman açık ekranda widget’ları kullanmak mümkün. Kullanıcıların widget biçiminde hızlı ayarlar da ekleyebilecekleri belirtilmelidir. Ayrıca, Nothing Phone (2) için dört yeni duvar kağıdı var.

Hiçbir Şey Telefon (2) OTA güncellemesi

Nothing Phone (2) için ilk yazılım güncellemesi, çeşitli düzeltmeler ve iyileştirmeler getiriyor. / © nextpit

Glif ilerlemesi artık Uber uygulamasıyla uyumlu olduğundan, Nothing’in benzersiz aydınlatma özelliği küçük güncellemeler alıyor. Bu, kullanıcıların Uber yolculuğunun veya teslimatının ilerlemesini arkadaki LED aydınlatma aracılığıyla takip etmelerine olanak tanır. Zil sesleri yapmak için Glyph Composer’ın artık Google Play Store’dan indirilebileceğine dair hiçbir şey eklenmedi.

Küçük güncellemeler bir yana, Nothing Phone (2) için diğer büyük Android OEM’leriyle aynı olan üç yıllık büyük Android yükseltmeleri vaat ediyor. Sadece Samsung, dört yaşında büyük bir istisnadır. Ayrıca, Nothing cihazı için bekleyebileceğiniz dört yıllık güvenlik yamaları da vardır.

Nothing’in mevcut yazılım desteği hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu, Hiçbir Şey Telefonu (2) satın almanız için bir neden olur mu? Yorumlarda bize fikrinizi söyleyin.genel-27