Kuş KutusuBarselona Netflix’in son derece başarılı 2018 kıyamet sonrası filminin yan ürünü olan en yeni filmi kuş kutusu Sandra Bullock’un oynadığı. Netflix’in o zamandan beri orijinalin bilgisini genişletmeye çalışması mantıklı. kuş kutusu en popüler Netflix orijinalleri arasındadır ve yayıncının sinema alanında gerçek bir rakip olarak ün kazanmasında çok önemli bir rol oynamıştır.

Mario Casas, gizemli ve görünmeyen bir gücün Dünya nüfusunu yok etmesinden sonra hayatta kalmaya çalışan bir adam olan Sebastián’ı canlandırıyor. Barselona’nın ıssız sokaklarında dolaşan Sebastián ve kızı, sözde bir sığınağın bulunduğu eski askeri kale Montjuïc’e giderken birkaç karakterle güçlerini birleştirir.

Doğru adamın yolu

Kuş KutusuBarselona şok edici dönüşünü erkenden ortaya koyuyor: Sebastián aslında kahraman değil, yanlış yönlendirilmiş düşman. Kızı Anna hayatta değil; o, onun hayal gücünün bir ürünü ve suçluluk ve kederinden beslenen yaratıklar tarafından manipüle ediliyor. Sebastián, saflarına sızacak bir jeneratörün yerini bildiği konusunda yalan söyleyerek hayatta kalan diğerlerini kandırır. En savunmasız olduklarında, onları melek olduğuna inandığı yaratıklara maruz bırakır.

Sebastián hayatta kalan bir gruba katılır: iki genç adam, Rafa ve Octavio; genç bir kadın, Claire; evli bir çift, Isabel ve Roberto; ve genç bir Alman kızı, Sofia. Sofia’nın sözlerini tercüme ederek grubun güvenini kazanır: kız, sözde Montjuïc askeri kalesindeki gizli bir sığınağa giden annesinden ayrıldı.

Uzun vadede hayatta kalmak için en iyi şanslarının bu olduğuna karar veren grup, iki Alman Çoban Köpeğinin rehberliğinde Montjuïc’e giderken harap olmuş Barselona sokaklarında maceraya atılır. Yol boyunca Sebastián, Rafa ve Octavio’nun ölümlerini yönetir ve kızının dünyevi olmayan sesinin rehberliğinde Isabel ve Roberto’yu sokaklarda ölüme terk eder.

Ancak, özellikle Sofia ve Claire ile bağ kurduğunda, kısa sürede yaratığın aldatmacasının ötesini görür. Octavio’nun ölümünden sonra Sebastián, kızının aslında orada olmadığını ve yaratıkların aslında melekler olmadığını anlar. Claire, grubun ölümlerinin arkasında kendisinin olduğunu keşfettiğinde, Anna’nın ölümünden sorumlu tarikat benzeri bir grup tarafından pusuya düşürülmeden önce Sofia ile ayrılmaya çalışır.

Bir seçim yapması gerektiğini anlayan Sebastián, Claire ve Sofia’yı onları Montjuïc’e götürecek feribota götürür, arabayı kullanarak girişi kapatır ve kaçmalarına izin verir. Ardından, Claire ve Sofia zirveye ulaşırken tarikat ve lideriyle savaşmak için geride kalır.

Bird Box Barcelona nasıl biter?

Bird Box Barcelona oyuncu kadrosu.
Netflix

Film, geçmişte yaptıkları nedeniyle Sebastián’ı kurtarmak zorunda kaldı. Böylece tarikatla savaşırken trajik bir şekilde ölür ve sonunda biraz huzur bulur. Bu sırada Claire ve Sofia feribota ulaşır ve gergin bir belirsizlik anından sonra, kaledeki hayatta kalanların onların varlığından haberdar olmasını sağlayan zili çalar. Yaratıklardan sadece birkaç saniye kaçarak feribot arabasına atlarlar ve Montjuïc’e ulaşırlar. Sofia, annesiyle yeniden bir araya gelirken, Claire sorgulanmak ve muayene edilmek üzere götürülür.

Bir asker, ondan kan alırken Claire’e insan DNA’sının aşırı durumlarda değişebileceğini açıklar; stres, şiddet veya keder duyguları önemli değişikliklere yol açabilir. Asker ayrıca, bu değişikliklerin insanlığı yaratıklara karşı anlamanın ve nihayetinde aşılamanın anahtarı olabileceğini iddia ediyor. Yaratıkları kendilerine zarar vermeden görme yeteneklerini anlamak için yalnızca Seers olarak anılan tarikat üyelerini inceliyorlar ve bunun DNA’larındaki bir değişiklikten kaynaklandığına inanıyorlar.

Son sahne, ordunun yakalanan bir yaratıkla yaptığı deneyleri gösteriyor. İki asker hayvanları kullanır ve yaratığa karşı dirençlerini test eder; Yakalanan bir See, bir sandalyeye bağlıyken her şeye tanık olur ve yaratığı bir kasanın içinde kilitli görmek için yalvarır. Askerler, çabalarının yaratığa karşı 48 saniyelik bir toleransla sonuçlandığını ve bir dakika hedefine ulaşmaya çalıştıklarını açıkladılar. Ancak deney başarısız oldu ve insanlığın tehdide karşı bağışıklık kazanmadan önce kat etmesi gereken uzun bir yol olduğunu gösteriyor.

Kuş KutusuBarselona şimdi Netflix’te yayınlanıyor.
genel-19