Birçok Elden Ring oyuncusu için Caelid ve Mohgwyn Sarayı oyundaki en zorlu bölgelerdir. Onların alamet-i farikası, korkaklara göre olmayan çürümüş ve kanla dolu göllerde ve ciddi bir tehdit oluşturan korkunç düşmanlarda yatmaktadır. Bununla birlikte, Mohgwyn Sarayı, oyuncuların yararlanabileceği birçok Rune çiftliği alanı sayesinde biraz katlanılabilir, bunlardan biri kötü şöhretli kuş çiftliğidir.

Her yeni bölgenin bir öncekinden daha sert olma eğiliminde olması şaşırtıcı değil ve kendinize avantaj sağlamak için bir yola ihtiyacınız var. Elden Ring’deki Rune çiftçiliğinin devreye girdiği yer burasıdır ve Mohgwyn Sarayı’ndaki kuş, seri Rune çiftçileri için mutlak bir temeldir. Öyleyse, yerini bulmak için okumaya devam edin, böylece siz de bir el arabası dolusu güvenebilirsiniz!

Mohgwyn Sarayı Dev Kuş Çiftliği Konumu

Daha önce bahsedildiği gibi Elden Ring kuş Çiftliği, bir yeraltı bölgesi olan Mohgwyn Sarayı’nın içinde yer almaktadır. Erişmek için iki farklı yöntem vardır. Biri kolay, diğeri öyle değil; ikisini de aşağıda açıkladık.

NPC Varre’nin Görevini tamamlayın

Bakiresiz miyiz? Pekala, en azından Beyaz Maske Varre’nin Grace’in İlk Adım Bölgesi’ndeki ilk izlenimi bu. Lord of Blood’ın alanına ulaşmanın en kolay ve en erken yolu, bu ahmağın görevine bağlı kalmanızdır.

Elden Ring’in ilk kristal taşıyıcısı olan Aşılı Godrick’i yendikten ve Roundtable Hold’da Two Fingers’ı ziyaret ettikten sonra Varre, Liurnia of the Lake’e taşınır. Burada, onu Gül Kilisesi girişinin hemen yanında bulacaksınız. 5 Festering Bloody Fingers almak için onunla konuş.

Elden Ring Varre Rose Kilisesi Harita Konumu

Görevinin bir sonraki bölümü, sizden üç oyuncuyu işgal etmenizi isterken bunlardan üçünü kullanmayı içeriyor. Bu maçları mutlaka kazanmak zorunda değilsiniz. Bundan sonra, saf beyaz bir kumaş parçası olan Lord of Blood’s Favor’ı almak için Varre’ye dönün.

Eşyayı bir bakirenin kanına batırmayı içeren görevinin son aşamasını size gönderecek. Aşağıdaki üç bakire cesedinden herhangi biri işinizi görür:

  • En yakın bakire, Bellum Otoyolu üzerindeki İnhibisyon Kilisesi’nin içinde ölü yatıyor.
  • Beklenti Şapeli’nin içinde, Four Bellfries bölgesindeki ikinci Waygate’i kullanarak dönebileceğiniz bir bakire var.
  • Güney Limgrave’de Irina’yı öldürmek de işi bitirir.

Bununla birlikte, artık kan lekeli bir beziniz olacak. O yüzden Varre’ye geri dön, diyaloğunu tüket ve seni Safkan Şövalye Madalyası ile ödüllendirsin. Madalyayı kullanın ve kendinizi Mohgwyn Sarayı’nda bulacaksınız.

Dev Işınlayıcının Dağ Tepeleri

Devlerin Dağının Zirvesindeki Mohgwyn Sarayı Geçiş Kapısı Konumu Kırmızıyla İşaretlenmiş

Mohgwyn Sarayı’na ulaşmanın en zor yolu, Devin Dağ Tepeleri’ndeki Yol Geçidi Işınlayıcısını takip etmektir. Bu yöntem, NPC’yi kaçırmış ve oyun sonu bölgesinin derinliklerine inmiş olanlar içindir. Tam olarak, yukarıda gösterildiği gibi onu nehrin batısında Kutsanmış Kar Alanında bulacaksınız.

Bu, karlı enginliğe yükselmek için ihtiyacınız olan Haligtree Gizli Madalyon setini tamamlamak için Sol Kalesi’ni temizlemeyi gerektirir. Waygate’e ulaştığınızda, onunla etkileşim kurun ve sizi bir mağaraya sokacaktır. Bundan kurtulun ve Mohgwyn Sarayı’nda ortaya çıkacaksınız.

Giant Bird ile Rün Çiftliği Nasıl Yapılır?

Elden Ring Palace Yaklaşım Çıkıntı-Yol Grace Haritası Konumu

Artık yeraltı bölgesine tanık olduğunuza göre, Rün toplama zamanı. Yukarıdaki harita konumunda gösterildiği gibi, Grace’in Palace Approach Çıkıntısı-Road Sitesine doğru ilerleyin. Kan gölü için bir gözetleme noktası görevi gören bir çıkıntının hemen yanında ve bölgede dolaşan garip görünümlü dev bir karga fark edeceksiniz. Bu senin hedefin.

Yayını kuşan, çıkıntının üzerinde dur, nişan al ve dev kuşa ateş et. Kısa bir süre sonra sinirlendiğini ve komik bir şekilde düşerek öldüğünü göreceksiniz. Siz bundan hoş bir kahkaha alırken, buradaki önemli ödül NG’de aldığınız 11000 Rün.

Mohgwyn Sarayı'nda Kan Gölü ve Dev Kuşa Bakan Çıkıntı

Bu miktarı, tüm Rune geliştirici öğelerin yardımıyla neredeyse 17000’e ve altın gözlü biri çıkarsa (şans izin verirse) 86000’e kadar yükseltebilirsiniz. Bu Rune çiftliğiyle ilgili en iyi şey, sürecin yalnızca birkaç saniye sürmesi ve bu da onu tüm oyundaki en iyi çiftçilik istismarı yapıyor. Öyleyse öğütün, durulayın ve tekrarlayın!

Son düşünceler

Elden Ring’deki dev kuş Rune çiftliği hakkında bilinmesi gerekenler bu kadar. Bu özel Rune çiftliğini bulmak, diğerlerinden farklı olarak gözlerden gizlendiği için zor olabilir. Umarız rehberimizle kolayca bulmuşsunuzdur; yaptıysanız, aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!oyun-5