Samsung Galaxy Ring’in yakında tanıtılması bekleniyor. 26 Temmuz’da Seul’de düzenlenecek olan Samsung Galaxy Unpacked etkinliğinde duyurulabilir. Samsung’un aynı gün Galaxy Z Fold 5, Galaxy Z Flip 5, Galaxy Tab S9 ve Galaxy Watch 6 serilerini de piyasaya sürmesi planlanıyor. Giyilebilir akıllı yüzüğün bir sağlık takipçisi olarak pazarlandığı söyleniyor. Yeni bir rapor, Güney Koreli teknoloji devinin kısa süre önce söylentilere konu olan cihaz için bir dizi ismi ticari markalaştırdığını öne sürüyor.

Bir Hollandalıya göre yayın GalaxyClub, Samsung, söylentilere göre yeni giyilebilir sağlık izleme akıllı yüzüğü için Galaxy One, Galaxy Pulse ve Galaxy Rhythm adlarının ticari markasını aldı. Rapor, şirketin daha önce aynı iddia edilen cihaz için Galaxy Index, Galaxy Insight ve Galaxy Circle adlarını ticari marka olarak kullandığını da ekliyor.

Şirketin daha önce Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) Samsung Galaxy Ring adı için ticari marka başvurusunda bulunduğu bildirilmişti. Dosyalama, cihazın sağlık, zindelik ve uyku ile ilgili verileri izlemek, ölçmek, izlemek ve yüklemek için kullanılacağını öne sürdü.

Yeni ticari marka dosyalamasında, akıllı yüzüğün gerektiğinde ve gerektiğinde tıbbi tavsiye sağlamak için “biyometrik ve fizyolojik verileri, yaşamsal belirtileri ve kişisel sağlık kayıtlarını” yöneteceğini ve değerlendireceğini de öne sürüyor. Piyasaya sürülürse, Samsung sağlık izleme saatlerini bu akıllı yüzüklerle değiştirmek istiyor olabilir.

Daha önceki bir sızıntı, Samsung Galaxy Ring’in tasarım görüntülerini gösteriyordu. Halkanın dış tarafı pürüzsüz, metalik bir yüzey sağlıyormuş gibi görünürken, cihazın içinde birden fazla sensör bulunuyormuş gibi görünüyordu. Parmağı her yönden çevreleyen çoklu sensörlerin, diğer sağlık takip cihazlarına göre daha doğru gözlemler sunması bekleniyor. Sızıntı, Galaxy Ring’in elektrokardiyogram (EKG) ve fotopletismografi (PPG) sensörleri içermesinin beklendiğini de ekledi.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

En son teknoloji haberleri ve incelemeleri için Gadgets 360’ı şu adresten takip edin: twitter, FacebookVe Google Haberleri. Gadget’lar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için abone olun Youtube kanalı.

Metaverse Avrupa Birliği’nin Dikkatini Çekti: İşte Bildiklerimiz


Instagram, Messenger Kullanıcıları Artık Görüntülü Aramalarda Meta Avatarları Kullanabiliyor: Nasıl Çalışıyor?

genel-8