ABD Hava Kuvvetleri, Alabama milletvekillerinin finansmanını bloke etmesi nedeniyle, Uzay Komutanlığı karargahının yeri konusunda devam eden tartışmanın hararetini hissediyor ve personel ikramiyelerini ve istasyon değişikliklerini ertelemek zorunda kalıyor.

Pazartesi günü, Hava Kuvvetleri bir ifade fonların tükenmesini önlemek için şimdi alınacak önlemleri yönlendirdiğini” söyledi. Bu eylemlerin bir parçası olarak, Hava Kuvvetleri yeniden askere alınma bonus programını askıya alıyor ve havacılar için yeni bir bonus programını ve ayrıca yeni atama teşvik ödemesini duraklatıyor. BENAyrıca personeli için planlı istasyon hareket değişikliği emirlerini de duraklatıyor.

Son para krizi sonra gelir Alabama milletvekilleri Hava Kuvvetleri için fonlamayı sınırlamak için harekete geçti Uzay Komutanlığı karargahının kalıcı konumuna ilişkin bir karara varmak için devam eden çabanın bir parçası olarak. Bir yana, Uzay Komutanlığı, ikisini karıştırmak kolay olsa da, Uzay Kuvvetleri ile aynı şey değildir.

İlgili makale: Uzay Gücü Düşündüğünüz Gibi Değil

Uzay Komutanlığı şu anda Colorado dışında faaliyet gösteriyor, ancak eski Trump yönetiminin aldığı bir kararla askeri şubenin karargahı Alabama, Huntsville’e taşınacak. Başkan Joe Biden bildirildiğine göre bu kararı geri almak istiyor Alabama’nın geçen yaz yürürlüğe giren katı kürtaj karşıtı yasalarıyla ilgili endişeleri nedeniyle. Aralık 2022’de Biden yönetimi, ABD Hava Kuvvetlerini yeniden yerleştirmeyi durduran kararı gözden geçirmeye yönlendirdi ve kızgın Alabamalı milletvekilleri.

Haziran ayında, Temsilciler Meclisi Silahlı Hizmetler Komitesi başkanı ve bir Alabama temsilcisi olan Mike Rogers bir fatura bu sadece olmaz harcamaları kısıtlamak Uzay Komutanlığının Colorado’daki mevcut tesislerinin inşası ve aynı zamanda Hava Kuvvetleri için fonların sınırlandırılması.

Açıklamada, “Hava Kuvvetleri, finansman açığını önlemek için ek seçenekler üzerinde çalışmaya devam ediyor” denildi.

Uzay Komutanlığı, ABD Savunma Bakanlığı’nın (DOD) “çatışmayı caydırmak ve gerekirse saldırganlığı yenmek, müşterek/kombine kuvvet için uzay muharebe gücü sağlamak ve DOD’a göre, ABD’nin hayati çıkarlarını müttefikleri ve ortaklarıyla savun.

Hayatınızda daha fazla uzay uçuşu için bizi takip edin twitter ve Gizmodo’nun özel Spaceflight’ına yer işareti koyun sayfa.genel-7