Samsung’un yılın ikinci Unpacked etkinliğinin 26 Temmuz’da yeni nesil Galaxy katlanabilir akıllı telefonları ve Galaxy Tab S9 tabletleri tanıtması planlanıyor. Bu nedenle, olay yaklaştıkça daha fazla sızıntının ortaya çıkması şaşırtıcı değil. En son sızıntı, Samsung’un amiral gemisi tabletlerinin olası fiyatlarına işaret ediyor ve bunların en azından Avrupa’da Galaxy Tab S8’den önemli ölçüde daha pahalı olacağını öne sürüyor.


Samsung Galaxy Tab S9 (Plus) ve Galaxy Tab S9 Ultra fiyatları

Verilere dayanarak, “SamInsider” diyen Samsung Galaxy Tab S9 üçlüsünün fiyatları seleflerine göre daha yüksek. Wi-Fi özellikli 8 GB RAM ve 128 GB depolamaya sahip Galaxy Tab S9’dan başlayarak 929 euro olarak listelendiği söylenen Bilgiye göre, geçen yılki 749 Euro’ya mal olan Galaxy Tab S8’e göre önemli bir artış, aynı tabletin 12/256 GB yapılandırmasının maliyeti ise 1.049 Euro.

Samsung’un daha büyük Galaxy Tab S9+ yalnızca 12/256 GB konfigürasyonunda gösterildi ve fiyatı 1.149 Euro’dur. Karşılaştırma için: 256 GB depolama alanına sahip Galaxy Tab S8 + (test) satış başlangıcında 999 Euro’ya mal oldu. Buna ek olarak, Plus ile aynı depolama yapılandırmasına sahip amiral gemisi tablet Galaxy Tab S9 Ultra’nın fiyatı 1.369 Euro’dur. Bu, 2022’den Galaxy Tab S8 Ultra’dan (test) yaklaşık 220 Euro daha fazla. 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip “en küçük” versiyonun fiyatı 1.149 Euro’dur. En pahalı model için yaklaşık 1.600 Euro ödenecek.

Samsung Galaxy Sekme S9

Samsung Galaxy Tab S9 serisi: Standart model (sol üst), Plus (sağ üst) ve Ultra (alt). / © WinFuture.de

Bu fiyatlardaki ayarlamalar, yeni kullanılan bileşenlerden kaynaklanıyor olabilir. Örneğin Galaxy Tab S9, önceki modelin LCD paneline kıyasla geliştirilmiş bir AMOLED ekrana sahip. Ancak enflasyon, diğer birçok üreticiyi de etkileyen başka bir neden olabilir.

Fiyatların hangi perakendeciye ve hangi Avrupa ülkesine ait olduğu belirtilmedi. Normalde bu rakamlar aynı kıtanın farklı pazarlarında pek değişmez. Ayrıca, bu AB fiyatlandırmasına vergiler dahil olduğundan, aynı fiyatlandırma katmanlarının ABD gibi diğer bölgelerde geçerli olup olmayacağı teyit edilmemiştir.

Samsung Galaxy Tab S9 (Ultra) özellikleri ve işletim sistemi

Donanım özellikleri açısından, Galaxy Tab S9’un 11 inç Dinamik AMOLED ekran ve 8.000 mAh pil ile gelmesi muhtemel. Fotoğraf çekimi için 13 MP ana kamera ve 12 MP ön kamera sunuluyor.

Plus tablet, 12.4 inçlik daha büyük bir ekran boyutuna, iki arka kameraya ve 10.090 mAh’lik daha büyük bir pil kapasitesine sahip. Galaxy Tab S9 Ultra ise 14,6 inç ekran, 11.200 mAh pil ve önde ve arkada iki kamera ile donatılıyor.

Geçen ay Güney Korelilerin tabletlerini toza ve suya dayanıklı hale getirmeyi planladıkları da söylendi. Üç tabletin şirket içi OneUI 5.1.1 kullanıcı arayüzü ile Android 13’ü çalıştırması ve hepsinin Snapdragon 8 Gen 2 tarafından desteklenmesi bekleniyor. S Pen de muhtemelen her cihazla birlikte gönderilecek.

Yaklaşan Samsung premium tabletlerin fiyatlarının makul olduğunu düşünüyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bu konudaki düşüncelerinizi duymak/okumak isteriz.genel-27