EA yeni bir Black Panther oyunu duyurdu ve bu oyun “Cliffhanger Games” adlı yeni bir şirket içi stüdyo tarafından geliştiriliyor.

Beklenebileceği gibi, şu anda paylaşılacak bir oynanış görüntüsü yok, ancak EA yakında çıkacak olan oyunun Wakanda dünyasını keşfeden orijinal, tek oyunculu bir aksiyon-macera oyunu olacağını doğruladı.

Şu anda başka hiçbir ayrıntı ortaya çıkmamış olsa da, geçen yıl yeni stüdyonun eski Monolith Productions (Middle-earth: Shadow of Mordor) geliştiricilerinden oluştuğunu ve Kevin Stephens tarafından yönetildiğini belirten bir rapor ortaya çıktı. EA da onayladı (üzerinden IGN) Halo Infinite, God of War ve hatta Call of Duty gazilerinin de Cliffhanger’ın bir parçası olduğu.

Stephens, “Wakanda, zengin bir süper kahraman sanal alanı ve görevimiz, Black Panther’i seven ve Wakanda dünyasını bizim kadar keşfetmek isteyen oyuncular için destansı bir dünya geliştirmek.”

Sabırsızlıkla bekleyenler için biraz zaman alacak, çünkü Stephens oyunun “önümüzde uzun bir yol varken hala geliştirme aşamasında olduğunu” doğruladı.

Shadow of Mordor’un ne kadar harika olduğu göz önüne alındığında, Shadow of Mordor’un arkasındaki insanlar tarafından yapılan bir Black Panther oyunu çok ilginç görünüyor. Umarız açık dünya formül tuzaklarından kaçınmayı ve harika bir şey sunmayı başarırlar.

Bu, EA tarafından geliştirilmekte olan ikinci Marvel oyununa işaret ediyor, çünkü stüdyo geçen yıl iç stüdyo Motive’in Demir Adam’a dayalı bir oyun yaptığını duyurdu.

oyun-6