Tüylü dostunuzun sizi, kışkırtıcı bir et parçasını, hatta yaramaz bir kediyi gördüklerinde kalbinden neler geçtiğini hiç merak ettiniz mi? Varsa, yalnız olmadığınızdan emin olabilirsiniz! Hatta bir Instagram kullanıcısı da bu sorulardan en az birini yanıtlama arayışına girmiş durumda.

Bu günlerde kalp atışlarımızı kontrol etmeye, adımlarımızı takip etmeye ve uyku düzenimizi izlemeye alışkınız. watchOS 10’un gelişiyle, bisiklet sürerken bile ortalama hızımızı ölçebiliriz. Ama görünüşe göre bazı insanlar sadece kendileri hakkında veri toplamakla yetinmiyorlar, insan olmayan sevgili arkadaşları hakkında da her şeyi bilmek istiyorlar!

Bir köpeğin ortalama kalp atış hızının dakikada 30 ila 160 atış arasında olduğunu biliyor muydunuz? Boyutlarına bağlı olarak değişen bir aralıktır ve daha küçük yavrular, daha büyük emsallerinden daha hızlı kalp atış hızına sahip olma eğilimindedir. Şunu hayal edin: Canlı bir egzersiz seansından veya kuyruk kovalamadan sonra akıllı saatinizi köpeğinize bağlayın ve muhtemelen kalp atışlarının bir roket gibi yükseldiğini göreceksiniz.

Ama komik olan şu ki, görünüşe göre aynı şey bir köpek yiyecek gördüğünde oluyor ve dürüst olmak gerekirse, bu sadece köpekler değil. İnsanlar da ilişki kurabilir! Şahsen, ne zaman önümde büyük, peynirli bir pizza görsem, kalp atışlarım tavan yapıyor.

Bu sevimli kürk ve sevgi demetleri, kalp atış hızı heyecanı için bir istisna değildir. Öyleyse, neden kaygısız bir yoldan sapıp onlara lezzetli ikramlar sunduğunuzda kalp atış hızlarının nasıl dalgalandığını öğrenmiyorsunuz? Pek çok akıllı saat, tabii ki köpeğinizin tüm sürecin gerçekleşmesi için yeterince uzun süre oturabilmesi koşuluyla, dakikadaki atışları ölçmeye hazır kalp atış hızı sensörleri ile donatılmıştır.

Elbette, dört ayaklı arkadaşınıza kendi Apple Watch’larını veya yakında çıkacak olan Galaxy Watch 6’yı almak biraz abartılı olabilir. Ancak biraz eğlence arıyorsanız, akıllı saatinizi kullanarak her zaman evde deneyler yapabilirsiniz. Alternatif olarak, kendinize yeni bir akıllı saat almaya karar verdiyseniz (ki bu daha mantıklı bir seçim gibi görünüyor), eskisini şık bir köpek tasmasına dönüştürebilir ve tüylü arkadaşınızın aktivitelerini de takip edebilirsiniz.

Köpeğinizin adımlarını takip etmek bir şeydir, ancak benim için gerçek ezber bozan şey, örneğin bir GPS izleyici olarak bir Apple Watch kullanmaktır. Bu sayede, köpeğinizin tam olarak nerede olduğunu bilerek, tasmasız olarak huzurlu yürüyüşler yapabilirsiniz. Elbette, yalnızca bu amaç için bağımsız bir GPS izleyici satın alabilirsiniz, ancak bunun eğlencesi nerede? Köpeğinizin faaliyetleri hakkında daha fazlasını keşfetmenin keyfi, bu deneyimin bir parçasıdır.

Şimdi, köpeğinize takılı canlı kamera moduyla donatılmış bir akıllı telefona sahip olmanın ne kadar harika veya belki de garip olacağını hayal edin. Saf, katkısız köpek eğlencesi anları, izlemek ve değer vermek için mutlak bir patlama olacaktır. Sonuçta tüylü dostlarımız, biz onların sırlarını teker teker açığa çıkarırken eğlenceye katılabilir.telefon-1